ПриватБанк відмовився скасувати відсотки по кредиту для військовослужбовиці: що вирішив суд

Жінка розраховувала на пільгу для захисників

ПриватБанк відмовився скасувати відсотки по кредиту для військовослужбовиці: що вирішив суд
У банку відмовились зробити спецумови користування кредитом

У липні 2021 року офіцер вимагала від ПриватБанку скасувати штрафи та проценти по кредиту, тому що вона є військовослужбовицею. Жінка просила зробити перерахунок заборгованості та компенсувати їй витрати на адвоката.

Жінка звернулась до банку, щоб він не нараховував їй пеню та проценти за кредиткою, починаючи з 18 березня 2014 року, та просила скасувати ті штрафи, які вже були. Представниця ЗСУ посилалася на закон «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», тому що проходила військову службу в Збройних Силах України з січня 2003 року.

Але банк їй відмовляв. Тому вона звернулася із позовом до суду.

Що вирішив суд

Жінка просила, щоб ПриватБанк скасував нараховані санкції та провів перерахунок заборгованості. Крім того, вона розраховувала, що у разі своєї перемоги у суді банк оплатить послуги її адвоката, які коштували 10 тис. грн.

На це представник фінансової установи нагадав, що закон «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» стосувався виключно мобілізованих позичальників. Саме тому жінці відмовили, бо вона до пакета документів надала довідку, що проходить службу як офіцер у Національному університеті оборони України.

Через те, що її посада не стосувалася безпосередньої участі тоді ще в антитерористичній операції, користування кредитом для неї проходило на загальних засадах. Таке правило встановило міністерство оборони України у лютому 2019 року.

Нагадаємо, що вперше часткову мобілізацію було оголошено на підставі указу президента України від 17 березня 2014 року № 303/2014 «Про часткову мобілізацію». Суддя встановив, що жінка дійсно була на військовій службі в ЗСУ, проте проходила військову службу в університеті, а не на лінії зіткнення.

Тому для отримання пільги довідка з вишу не підходила. Серед документів, які мали полегшити кредитне становище були військовий квиток або довідка про призов, а для резервістів - витяг із наказу або довідка про зарахування до списків військової частини. З цього суддя дійшов висновку, що пільга на жінку не поширюється.

Суд розглядав цю справу понад рік: з липня 2021 року по січень 2023 року. Лише на початку цього року суддя Печерського районного суду Києва Євген Хайнацький вирішив, що задовольнити позов військовослужбовиці він не може.

На картці ПриватБанку несподівано з'явився борг

На сайті відгуків про роботу банків клієнт ПриватБанку поскаржився на те, що на його картці, якою він майже не користувався, несподівано з’явився борг, на який йде нарахування відсотків. Представник банку пояснив, яким чином могла виникнути така ситуація.

«У 2019 році із картки для виплат було списано 1000 грн. Транзакцій я не здійснював. На карті не було таких коштів, нею майже не користувалися, тому баланс став -1000 грн (що є неможливим за відсутності кредитного ліміту картки). Після розмови зі співробітниками банку, виявилося, що це було списання в інтернет-магазині. Банк запропонував зробити повернення і протягом певного часу мінус анулювали, але згодом мінус з’явився знову. Як пояснив співробітник банку, продавець відмовив у повернені банку. Подальших дій банку стосовно вирішення цього питання не було. Співробітники щомісячно телефонували та нагадували про борг, просивши повернути. Нагадую, що транзакцій я не здійснював та звісно ж не підтверджував, що уже свідчить про шахрайство та ненадійність системи безпеки банку. На сьогодні, я маю регулярні стягнення відсотка за незрозуміло що… бо кредит на картці для виплат не є можливим. Сума боргу складає — 2800 грн, які я не хочу повертати банку», - написав клієнт ПриватБанку на сайті Мінфін.

Представник ПриватБанку відповів: на картці може утворитися мінусовий баланс, якщо раніше здійснювалась оплата на певному сайті, на момент авторизації коштів було достатньо для оплати та при подачі заявки на повернення коштів продавець спочатку підтвердив наміри повернути кошти, однак пізніше кошти до банку не надіслав, через що сума була в доступному балансі та могла бути використана повторно клієнтом.

Інформатор писав, що ПриватБанк списував з рахунку військовослужбовця проценти за кредит. А також  розповідав, що через дзвінок фальшивої служби безпеки ПриватБанку жінка має виплачувати кредит.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube