Військового з родиною виселяють зі службової квартири, вони залишаться без даху над головою - що вирішив суд

Чоловік вибув зі списків частини для проходження служби в іншому гарнізоні, відповідно був виключений зі списків особового складу військової частини та знятий з обліку осіб, що потребують поліпшення житлових умов у зв'язку з переведенням до іншого гарнізону

Суд
Квартирно-експлуатаційний відділ міста Суми вимагає військового з сім'єю виселитися із службової квартири

Військовому та його родині дали у користування службову квартиру. Однак наразі їх вимагають виселити з приміщення без надання іншого житла. Про це йдеться у рішенні Зарічного районного суду Сум, опублікованому 18 вересня 2024 року. 

Квартирно-експлуатаційний відділ міста Суми 30.08.2022 року просить визнати родину такими, що втратили право на користування службовим приміщенням, їх виселення без надання іншого житла. Їм від 23.03.2016 року воно було надано у користування відповідно до договору наймання службового приміщення. Вказана квартира відноситься до відомчого житлового фонду Міністерства оборони України та обліковується в КЕВ міста Суми. 04.04.2016 року було надано ордер на вселення на трьох осіб. 18.12.2017 року він вибув зі списків частини для проходження служби в іншому гарнізоні, відповідно був виключений зі списків особового складу військової частини та знятий з обліку осіб, що потребують поліпшення житлових умов у зв'язку з переведенням до іншого гарнізону. 

Розгляд справи 

Суд з'ясував, що відповідно до свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 25.12.2015 року власником квартири, загальною площею 88,61 кв.м, житловою площею 44,6 кв. м є держава в особі Міністерства оборони України, право власності на вищевказану квартиру за державою в особі Міністерства оборони України зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, що підтверджується витягом від 25.12.2015 року. Двокімнатну квартиру житловою площею 44,6 кв.м рішенням комісії з контролю за розподілом житла у гарнізонах Збройних сил України від 14.01.2016 року № 8 розподілено як службову (без зняття з квартирного обліку) чоловіку. Йому був наданий ордер № 1646 від 04.04.2016 року на вселення у квартиру на трьох осіб - дружини, доньки та падчерки. Рішенням суду від 25 вересня 2020 року у справі № 591/1445/20, розірвано шлюб між сторонами, зареєстрований 26 лютого 2013 року виконавчим комітетом Северинівської сільської ради Сумського району Сумської області, актовий запис № 02. Відповідно до довідки про проходження військової служби від 27.09.2022 року він є полковником та головним спеціалістом відділу фінансового забезпечення фінансово-економічного управління військової частини. Відповідно до довідки № 313/8/6285 від 08.10.2022 року, громадянин під час проходження військової служби в військовій частині не забезпечувався службовим житловим фондом у зв'язку з відсутністю у військовій частині житлового фонду для проживання військовослужбовців та членів їх сімей. Рішенням виконавчого комітету Сумської міської ради № 87 від 16.02.2016 року спірну квартиру включено в число службових жилих приміщень. 

Яким було рішення суду? 

Суд відмовив у задоволенні позову. Виселення родини у контексті пропорційності застосування такого заходу має оцінюватися з врахуванням порушення прав останніх на житло, унаслідок яких вони можуть втратити не лише право на користування житлом, а й позбутися такого права взагалі та стати безхатченками.

"Виселення особи із житла без надання іншого житлового приміщення можливе за умов, що таке втручання у право особи на повагу до житла передбачене законом, переслідує легітимну мету, визначену у п. 2 ст. 8 Конвенції, та є необхідним у демократичному суспільстві. Відповідність останньому критерію визначається з урахуванням того, чи існує нагальна суспільна необхідність для застосування такого обмеження права на повагу до житла та чи буде втручання у це право пропорційним переслідуваній легітимній меті. Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про необґрунтованість позовних вимог та відмову в їх задоволенні", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube