Президент США різко відреагував на рішення Кнесету про окупацію всього Західного берега річки Йордан, заявивши, що Ізраїль втратить підтримку Вашингтона у разі анексії
Президент США Дональд Трамп виступив із різкою заявою щодо рішення Кнесету про анексію Західного берега річки Йордан. Він Назвав дії Ізраїлю неприйнятними. Більше того, він назвав рішення таким, що може призвести до втрати підтримки Вашингтона.
"Цього не станеться. Бо я дав слово арабським країнам. Ізраїль не може цього зробити зараз. Якщо це станеться - Ізраїль втратить всю підтримку з боку Сполучених Штатів", - заявив Трамп, коментуючи ухвалений сьогодні Кнесетом закон про фактичну окупацію всього Західного берега.
Політик також згадав свій вплив на прем’єра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу:
"Я зупинив його, бо він би просто продовжував. Це могло б тривати роками. І я зупинив його. Йому довелося зупинитися, тому що світ мав зупинити його. Ізраїль ставав дуже непопулярним".
Водночас Трамп заявив, що має намір відвідати сектор Гази:
"Так, я буду там. Ми працюємо над тим, щоб принести мир у Палестину".
Висловився Трамп і про ХАМАС, зазначивши, що "зараз вони вбивають банди, про які ми нібито дізнаємося", і натякнув, що з часом "банди" можуть перетворитися на політичних опонентів. Коментар Трампа пролунав невдовзі після заяви віцепрезидента США Джей Ді Венса, який також засудив дії ізраїльського парламенту.
"Голосування Кнесету щодо анексії Західного берега - це дурний політичний трюк. Нас це образило. Ми не дозволимо Ізраїлю анексувати Західний берег", - сказав Венс.
Таким чином, адміністрація Трампа намагається дистанціюватися від рішення Ізраїлю, яке вже викликало невдоволення у низці арабських країн і загрожує подальшою ескалацією на Близькому Сході.
4 вересня державний секретар США Марко Рубіо прибув до Ізраїлю, де планував обговорити з прем’єр-міністром Беньяміном Нетаньягу можливу анексію частини Західного берега через можливе визнання Палестини західними країнами.
Військовий експерт, журналіст, офіцер сухопутних військ Армії оборони Ізраїлю в запасі Ігаль Левін назвав визнання держави Палестини - політичним жестом. За його словами, "палестинської держави не існує, йдеться про визнання чисто віртуального державного утворення".