У молоді в Україні немає мотивації воювати та захищати свою країну, вважає захисник
Український військовий, оператор БПЛА Амбако Созіашвілі з позивним "Кобра", виступив проти мобілізації молоді. Він вважає, що люди з 18 до 24 років в Україні не повинні воювати. За його словами, в такому разі в країні залишиться мало людей.
Про це військовий розповів в етері програми Ранок.LIVE. Він не підтримує мобілізацію 18-24-річних людей.
"Якщо вони будуть воювати - після війни в Україні лишиться дуже мало людей. Це український генофонд, з 18 до 24 років. Якщо вони хочуть воювати - вони самі підуть, підпишуть контракт і підуть на фронт", - сказав Кобра.
Водночас він додав, що у молоді в Україні немає мотивації воювати та захищати свою країну. Військовий вважає, що до армії треба заманювати не грошима, а саме мотивацією.
"Треба, щоб військові, які вже не воюють, ветерани у тилових частинах - аби вони тренували їх, спілкувалися більше. Аби вони захотіли не через те, що їм будуть гроші платити воювати. А через те, що в них буде мотивація захистити свою країну", - додав "Кобра".
Також військовий висловився про питання "бусифікації" в Україні. За його словами, такі мобілізовані, просто йдуть в СЗЧ.
"Я не розумію, як може воювати людина, яку насильно ловлять на вулиці, пихають у бус та ведуть кудись. Він піде в навчальний центр і звідти відразу в СЗЧ, навіть на нуль не потрапить. Я не розумію, для чого це робиться", - заявив Амбако Созіашвілі.
Заступник керівника Офісу президента України, полковник Павло Паліса днями заявив, що в Україні слід цілісно змінити підхід до служби у війську та мобілізації. За його словами, воювати мають усі, а особливо ті, хто претендує на посади у державному секторі.
А головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що Україні необхідно щомісяця мобілізовувати 30 тисяч людей, щоб продовжувати війну з Росією. За його словами, покращити мобілізаційний процес допоможе цифровізація. Генерал додав, що ворог теж щомісяця збільшує свою армію.
Нагадаємо, у Сухопутних військах ЗСУ заявили, що по всій Україні з осені 2024 року змінився склад ТЦК та СП. Майже 70% військовослужбовців, які не мають обмежень за станом здоров’я, у 2024-2025 роках були переведені до бойових частин. Нині ж половину штату центрів комплектування складають бійці, які отримали поранення або контузії.