Військовий облік жінок не означає, що вони будуть мобілізовані до бойових підрозділів.
Від неділі, 1 жовтня 2023 року, в Україні набув чинності закон про обов'язковий військовий облік для жінок. Він стосується лише певних категорій представниць прекрасної статі, а саме тих, хто має медичну або фармацевтичну спеціальність. Відтак, частині жінок слід з'явитися до ТЦК, також за неявку почнуть діяти штрафи. Щодо виїзду за межі України - він для жінок залишається вільним.
Про те, які жінки-медики віком від 18 до 60 років зобов'язані стати на військовий облік та як це зробити правильно, з'ясовували журналісти видання "РБК - Україна". Зазначається, що для цього жінкам слід звернутися до територіального центру комплектування (ТЦК).
При вступі на військовий облік жінкам слід мати при собі низку документів. Зокрема необхідно мати паспорт, свідоцтва, фотографії. Повний перелік документів для постановки на військовий облік виглядає таким чином:
Жінки, які не мають медичної або фармацевтичної спеціальності, можуть стати на військовий облік добровільно. Для цього їм необхідно звернутися до ТЦК та надати документи, що підтверджують їхню спеціальність. З 1 жовтня жінки на військовому обліку можуть бути призвані на службу або залучені до робіт з оборони України у воєнний час.
Вагітні жінки та жінки-матері мають право на відстрочку від військового обліку. Жінки-медики, які мають право на відстрочку, можуть отримати її, якщо:
Жінки, які не стали на військовий облік, можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу від 850 до 1700 гривень.
Військовий облік жінок не означає, що вони будуть мобілізовані до бойових підрозділів. Він потрібен насамперед для розуміння мобілізаційного резерву у медичній сфері.
Жінки-медики можуть вільно виїжджати з країни, якщо вони не перебувають на державних посадах. У разі воєнного стану жінки-медики можуть бути призвані на службу або залучені до робіт з оборони України.