У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Ця зміна для юнаків не змінює інших норм
В Україні знизили вік постановки на військовий облік. Як зміні правил військового обліку вплинуть на призов юнаків на строкову службу?
Наприкінці 2022 року Кабмін затвердив постанову №1487, ввівши новий порядок військового обліку призовників, військовозобов’язаних і резервістів.
Зокрема, тепер хлопці мають ставати на військовий облік у рік, коли їм має виповнитись 17 років. Але зміна для постановки на військовий облік не змінює інших норм, згідно з якими людину можуть мобілізувати або призвати на строкову службу лише з 18 років. Роз’яснення з цього приводу надав адвокат Андрій Новак.
«Треба йти у військкомат не в момент, коли виповнилося 16 років, а в той рік, коли має виповнитись 17 років. Наприклад, якщо у 2022 році хлопцеві виповнилося 16, то у 2023 він має стати на військовий облік. Однак це зміна для постановки на військовий облік не змінює інших норм, згідно з якими людину можуть мобілізувати або призвати на строкову службу лише з 18 років», – пояснив він.
Юрист додав, що для самих хлопців це нічого не змінює, зміна спростить роботу Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, давши їм можливість прогнозувати кількість потенційних призовників та мобілізованих.
«Постановка хлопців на військовий облік проводиться централізовано – зазвичай школою. Класом направляється група хлопців у військкомат і вони разом стають на облік – просто тепер це відбуватиметься трохи раніше», – зазначив Новак.
На військовий облік в Україні мають ставати:
Раніше ми писали, що юнаки обов’язково повинні стати на військовий облік у рік, коли їм має виповнитися 17 років. Якщо він не стане на облік, то передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу. До того ж без приписного (документ, який видають юнаку, коли він стає на військовий облік), юнак не зможе змінити прописку чи вступити до вишу.
Також раніше ми писали про те, що за 2022-й рік до лав польської армії вступили 13 742 солдати. Це стало рекордом за весь час з моменту скасування обов’язкової військової служби ще в 2008-му році. Вірогідно, поштовхом до цього стала російська агресія проти України та усвідомлення масштабів загрози з боку рф та Білорусі для самої Польщі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.