Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
На військовому обліку чоловіки перебуватимуть до досягнення 27-річного віку
Наприкінці минулого року уряд затвердив нові правила військового обліку в Україні. Одне з нововведень стосується українських юнаків, які повинні обов’язково стати на облік у рік, коли їм має виповнитися 17 років.
Чому це обов’язково треба зробити – пояснив юрист.
Українським юнакам необхідно стати на військовий облік у рік, коли має виповнитись 17 років. Юрист Андрій Новак пояснив, чому це обов’язково треба зробити. Юрист запевняє, що юнаки не зможуть змінити прописку чи вступити до вишу.
«Якщо юнаку у 2023 році виповнилося 16, то стати на облік він має упродовж 2024-го, тобто у рік, коли йому виповниться 17 років. Якщо він не стане на облік, силою його ніхто не тягнутиме, але передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу. До того ж без приписного (документ, який видають юнаку, коли він стає на військовий облік ), юнак не зможе змінити прописку чи вступити до вишу. Тож отримати приписне, скоріш за все, доведеться», – роз’яснив Новак.
На військовому обліку чоловіки перебуватимуть до досягнення 27-річного віку. Юнаки, яким 16 років виповнилося за кордоном, за новими правилами мають стати на консульський облік.
Наприкінці 2022 року в дію вступила постанова КМУ про порядок військового обліку. Кардинальних змін він не зазнав, але пояснив детальніше алгоритм дій влади, центрів комплектування, консульств закордоном і військовозобов’язаних жінок. Деякі інновації запровадили ще минулого року, проте досі вони залишаються недієвими.
Наприклад, Кабмін уточнив призначення класифікації військових обліків. Тепер існує класифікація обліку з урахуванням обсягу та деталізації.
Ще одна можливість, яка міститься у Постанові – встати на військовий облік за допомогою "Дії". Виявилось, що вона існувала ще з лютого 2022 року. Але на офіційному сайті "Дія" повідомляється, що для цього все одно слід особисто звернутись до центру комплектування. Технічний опис сервісу встановлює Міноборони. Повний текст постанови можна прочитати тут.
Раніше ми писали, що українців зобов’язали регулярно особисто приходити в ТЦК для оновлення даних. Тепер військовозобов’язані, призовники і резервісти повинні регулярно ходити для цього в ТЦК. Про зміну місця проживання потрібно обов'язково повідомляти впродовж семи днів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.