Військові можуть додатково отримувати по 70 тисяч гривень: Міноборони затвердило умови

Йдеться про виконання завдання на лінії зіткнення та в інших районах ведення бойових дій

Виплати, ЗСУ
Одноразова винагорода виплачується за кожні 30 днів виконання завдань

Українські військові можуть отримувати 70 тисяч грн винагороди за 30 днів виконання бойових завдань. Відповідний порядок виплат затвердило Міністерство оборони. Йдеться про участь у бойових діях на лінії зіткнення.

Також виплати передбачені для тих захисників, які виконують завдання на окупованих територіях України. Щоб отримати гроші військові матимуть підготувати відповідні документи. Про це йдеться у наказі Міноборони. 

Згідно з текстом документа, бійцям виплачується одноразова винагорода за кожні 30 днів виконання бойових завдань:

  • під час ведення бойових дій на лінії зіткнення з противником на відстані виконання бойових завдань військовим підрозділом першого ешелону оборони або наступу до ротного опорного пункту включно;
  • на тимчасово окупованій території України;
  • на території між позиціями Сил оборони та позиціями військ РФ у районах ведення бойових дій;
  • на території противника.

У наказі уточнюється, що 1 день - це період протягом доби, коли військовий виконував бойові завдання. Цей період не залежить від кількості та тривалості таких бойових завдань. Також Міноборони навело перелік документів, які можуть підтвердити виконання бойових завдань:

  • бойовий наказ (розпорядження);
  • журнал бойових дій чи бойове донесення;
  • рапорт (донесення) командира підрозділу про виконання бойових завдань кожним військовослужбовцям у відповідних умовах.

Дані про кількість днів, коли військовий виконував бойові завдання, будуть передавати щомісяця до 5 числа в місце штатної служби. Якщо військового передислокують на нове місце служби з виключенням зі списку особового складу частини і він виконував бойові завдання менше 30 днів, то інформація про такі дні повинна зазначатися в указі командира військової частини. Виплати нараховують указом командира військової частини, проєкт якого готує підрозділ, який відповідає за ведення обліку особового складу. Укази видають щомісяця до 5 числа (для виплати за попередній місяць) на підставі:

  • даних обліку днів, що підтверджують наявність 30 днів виконання завдань, за які виплата одноразової винагороди не відбувалася;
  • інформацію про кількість днів виконання бойових завдань, зазначену у виписці з наказу командира
  • військової частини за попереднім місцем проходження служби;
  • інформації про кількість днів виконання бойових завдань, зазначеної в/ч, до якої для виконання завдань було відряджено військовослужбовця.

Українців готують до підвищення податків

Оскільки українська армія фінансується виключно з державного бюджету, влада розглядає різні шляхи залучення до нього додаткових коштів. Зокрема, Міністерство фінансів працює над законопроєктом про підвищення військового збору та податку на додану вартість (ПДВ). Також планується, що військовий збір сплачуватимуть ФОПи. Так, військовий збір в уряді планують підвищити з 1,5% до 5%. Аналогічну ставку податку в 5% можуть запровадити й для ФОПів. Про рівень підвищення ПДВ ще йдуть дискусії - ймовірне підвищення складатиме 2–3%, стверджують журналісти.

За словами Гетманцева, до кінця року державі необхідно знайти не менше 300 млрд гривень, у тому числі, щоб продовжувати фінансувати армію. Допоможе в цьому підвищення податків, зазначив нардеп.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube