Військова допомога Україні та ускладнення отримання віз для росіян: про що домовились міністри країн ЄС у Празі

Читать на русском

Під час неформального дводенного саміту

Читать на русском
Військова допомога Україні та ускладнення отримання віз для росіян: про що домовились міністри країн ЄС у Празі

Під час неформального дводенного саміту

У Празі міністри оборони країн-членів Європейського Союзу під час неформального дводенного саміту ухвалили військову допомогу Україні. Також обговорили можливі обмеження в’їзду до ЄС для громадян росії. 

Інформатор зібрав основні підсумки цієї зустрічі. 

Про яку військову допомогу йдеться? 

Як заявив представник ЄС із зовнішньої та оборонної політики Жозеп Боррель, присутні на саміті міністри домовилися створити навчальну місію Євросоюзу для української армії, щоб навчати снайперів чи фахівців із розмінування. 

«Європейський Союз єдиний у своїй підтримці України, і держави-члени, як і раніше, готові продовжувати підтримувати країну стільки і так довго, як це необхідно. Справа не лише у війні, справа в тому, як цю війну ведуть, у вихованні та навчанні солдатів, у підготовці військового складу», - сказав Боррель. 

Боррель додав, що офіційного рішення ухвалено не було, оскільки ця зустріч неофіційна. За словами представника ЄС, міністр оборони Олексій Резнік показав колегам перелік необхідних Україні навчальних заходів на різних рівнях та у різні терміни - короткострокові, середньострокові та довгострокові.

Окрім цього, на саміті учасники вирішили для збільшення темпів виробництва зброї в ЄС створити робочу групу для спільного поповнення військових запасів. 

Скасування віз для росіян

Країни Європейського Союзу неофіційно погодилися призупинити дію угоди про спрощення візового режиму з росією, що ускладнює отримання візи для російських туристів та робить її дорожчою, проте цей крок не відповідає загальній забороні, якої вимагають деякі лідери. Нагадаємо, президент Латвії Егіл Левітс заявив, що його країні, разом із Фінляндією, Естонією, Чехією та іншими країнами потрібно висунути на рівні всього Європейського союзу вимогу щодо припинення видачі туристичних віз для росіян. 

Противники такого кроку, зокрема Німеччина та Франція, кажуть, що загальна заборона несправедливо покарала б усіх росіян. Вони стурбовані тим, що обмеження віз не дозволить втекти тим, хто критикує кремль. А ще Франція та Німеччина начебто побоюються, що заборона зіграє на руку путіну, додавши довіри його заявам про західну русофобію.

Зараз через заборону авіарейсів більшість російських туристів їдуть до сусідніх країн, зокрема до Фінляндії та Естонії. Звідти вони можуть подорожувати куди завгодно в межах 26 країнах безвізової зони.

Естонія заявила, що анулює раніше видані короткострокові візи. Латвія вимагає від російських мандрівників, які в’їжджають із існуючими візами, підписувати заяви про неприйняття війни з Україною. Фінляндія, яка має спільний кордон з росією, оголосила, що з цього тижня скоротить кількість віз, що видаються росіянам, на 90%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.