“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Якщо особа з правом на відстрочку від мобілізації готова відстоювати свої права перед ТЦК, є кілька варіантів вирішення проблеми.
Іноді військкомати (ТЦК) можуть ігнорувати право військовозобовʼязаного на відстрочку від мобілізації під час воєнного стану.
У звʼязку з цим адвокат Ростислав Кравець дав декілька порад, як діяти в таких ситуаціях.
Експерт нагадав, що підстави для відстрочки зазначені в статті 23 закону України "Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію". У разі, якщо громадянин готовий відстоювати свої права, то він може підготувати нотаріально засвідчені документи, які підтверджують право на відстрочку від мобілізації і звернутись до адвокатів.
"(Адвокати) відправлять відповідні запити стосовно отримання дозволу щодо відстрочки від мобілізації. ТЦК нормально до цього відносяться і коли бачать адвокатів, то надають відповідні згоди без проблем. Можуть лише попросити додаткові документи, які слід надати", – пояснив юрист.
Але є ще один спосіб, зазначив Кравець. За його словами, якщо у військовозобовʼязаного є право на відстрочку від мобілізації, але особа не хоче йти до війсккомату (ТЦК), то в такому разі можна направити всі підтверджуючі документи фізичною поштою.
"Якщо в ТЦК не приймають документи і письмово відмовляють, раджу не реагувати. Якщо у вас є натхнення, додайте додаткові документи, поясніть що дії ТЦК неправомірні, але в суд звертатися. Це дуже велика тяганина і подання позову до суду жодним чином не зупиняє мобілізацію. Якщо в ТЦК самі склали адміністративний протокол і самі подали на вас до суду, оскаржуйте. Вам буде набагато легше оскаржити його, ніж звернутися до суду першими", – додав Кравець.
1 серпня в Україні набрали чинності нові правила мобілізації. Відтепер строковики можуть мобілізуватися добровільно, частина громадян отримає відстрочку, або буде звільнена від мобілізації. Також з серпня військовослужбовці почнуть отримувати грошові нагороди за службу на фронті, а от вручення повісток відбуватиметься по-старому.
При цьому повістки бувають такими:
Нагадаємо, раніше Інформатор писав про те, які зміни у проходженні ВЛК готують військовим з 1 серпня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.