Через повномасштабне вторгнення 46% українців повідомляють про проблеми з ментальним здоров’ям, а кількість звернень до психологів продовжує зростати
Внаслідок повномасштабної війни в Україні значно погіршився стан здоров’я українців. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), 68% громадян відзначають негативні зміни у своєму самопочутті порівняно з довоєнним періодом. Найпоширеніші проблеми стосуються психічного здоров’я – на них скаржаться 46% опитаних.
Окрім цього, 41% українців стикаються з психічними розладами, а 39% мають неврологічні порушення. У ВООЗ наголошують, що війна значно посилила потребу в медичній допомозі, особливо в напрямках лікування травм та реабілітації. За інформацією Міністерства охорони здоров'я, з початку повномасштабного вторгнення в країні провели близько 100 тисяч ампутацій. Ситуацію ускладнює дефіцит фахівців у сфері травматології, протезування та реабілітації.
Окрім цього, за три роки повномасштабної війни ВООЗ зафіксувала 2254 атаки на медичні установи України, з них 42 – тільки у 2025 році. Попри важку ситуацію, дослідження показують, що в українському суспільстві зменшується стигматизація психологічної допомоги, а також зростає кількість людей, які звертаються до спеціалістів за підтримкою.
В Україні близько 10 млн людей мають ризик психічних розладів. Ба більше, з наближенням зими проблема загострилася. Такі оцінки робила Всесвітня організація охорони здоров’я восени минулого року.
Натомість, керівник одеської клініки ментального здоров’я, доктор Іван Калинчук висловив свою думку, зазначивши, що в українській державі на сьогодні не залишилося людей, яких би не торкнулися психічні розлади. Серія глобальних криз, починаючи з пандемії COVID-19 і до повномасштабного військового вторгнення, залишила глибокий відбиток на психічному стані кожного українця, зазначив він.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.