Ворог мріє дійти до лівого берега Дніпра вже протягом року в той час, як США все ще затримують військову допомогу для Києва
Російська армія обрала для себе нову стратегію ведення війни проти України. Наразі ворог накопичує ресурси, щоб у подальшому спробувати розгромити наші Збройні сили. Водночас окупанти завдають точкових ударів, щоб виснажити українську армію та спровокувати її на витрачання ресурсів.
Ці дії росіян експерти називають ще "тактикою тисячі порізів", коли агресор не поспішає наносити удар з метою прориву, а працює над поступовою деградацією сил противника. У свою чергу західні ЗМІ пишуть про загрозу того, що український фронт може буквально посипатися на тлі дефіциту західної військової допомоги. Інформатор розібрався, якку небезпеку представляє собою нова стратегія армії рф.
Військовий експерт російської опозиційної "Нової газети" Валерій Ширяєв в інтервʼю YouTube-проєкту "Редакція" констатував, що стратегія росіян в Україні зазнала змін. Зокрема це сталося через те, що Сили оборони мають перевагу над ворогом у логістиці - на пересування резервів по лінії фронту росіянам необхідно більше часу. Водночас окупанти, за словами Ширяєва, накопичують "дуже серйозні великі резерви для наступу" в умовах, коли українські сили не матимуть чим відповісти. Ворог за рахунок великої кількості ресурсів зможе атакувати одразу на кількох напрямках.
"Ось це загальне виснаження (української) армії та військово-промислового комплексу країни... Ось у цих умовах настає повільна, можливо, непомітна деградація військового організму (...) Це те, що називається "тактика тисячі порізів", коли противник не поспішає швидко завдати якихось складних ударів, а змушує не поспішаючи місяць за місяцем витрачати і витрачати сили супротивника з тим щоб довести його до стану військового виснаження", - розповів Ширяєв.
Щоб зрозуміти, яким чином діє ця "тактика тисячі порізів", можна згадати нещодавній приклад з ураженням ЗРК Patriot. Минулого тижня видання Forbes повідомило, що неподалік від Покровська Донецької області російський безпілотник помітив колонну української техніки, після чого дві пускових установки зенітно-ракетного комплексу були уражені ракетою "Іскандер".
Вочевидь, втрата Patriot, яких Україна має не одну і не дві - не є трагедією. Водночас США вже майже півроку не можуть погодити фінансування військової допомоги для Києва через внутрішні суперечки. Тож коли зʼявляться нові "патріоти" і чи зʼявляться взагалі - незрозуміло. А росіяни у свою чергу здатні поступово знищувати цінну техніку та робити її дефіцит ще більш відчутним.
У лютому New York Times писало, що у разі, якщо Україна не отримає від США військової та економічної допомоги, вона не буде швидко розгромлена російською армією. Водночас, на думку аналітиків, у таких обставинах країна почне повільно програвати агресору.
Також американські чиновники в коментарях тому ж The New York Times поділилися оцінкою, згідно з якою українські запаси ракет ППО закінчаться вже у березні. Це станеться, якщо допомога з боку США не поновиться. За даними американських ЗМІ, затвердження Конгресом пакету підтримки України відбудеться не раніше квітня. А виснажує українську ППО росія регулярно, завдаючи ударів за допомогою як дронів-камікадзе, так і ракет ризних типів.
У березневому інтервʼю російський експерт Ширяєв також розповів, що армія рф планує розгромити Сили оборони у найближчі рік-півтора та дійти до лівого берега Дніпра. Відповідну інформацію він отримав від двох чинних військових командувачів рф, які керують бойовими діями на певних ділянках фронту в Україні.
"Один сказав - повний розгром ЗСУ, якщо все піде так, як зараз іде, можливий протягом року. А другий сказав: протягом року-півтора (...) Але всі зробили застереження: якщо не втрутяться якісь політичні процеси та сили. Військові не вірять, що остаточну конфігурацію домовленостей доручать розробляти їм", - розповів експерт.
То що ж може протиставити Україна цій тактиці "тисячі дрібних порізів"? На думку експерта інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерія Рябиха, відповідь на це питання полягає в асиметричних діях Сил оборони по відношенню до ворога - від знищення Чорноморського флоту рф до ураження літаків-розвідників А-50.
"Це гра для двох. Російська федерація також має певні труднощі, повʼязані з затягуванням війни. Це також не грає на руку державі-агресору. Звісно, велике значення в цьому плані має підтримка України (Заходом). Росія розраховує на те, що вона зменшиться. Однак, ми бачимо, що рф в поточному темпі і з засобами, які є в неї зараз, неспроможна (перемогти Україну). Загалом росія зі стратегічної точки зору втрачає більше, ніж Україна, тенденція для рф радше негативна", - заявив аналітик.
Експерт також зауважив, що хоч західні партнери наразі не виконують взяті на себе зобовʼязання щодо допомоги, припинення підтримки Києва не відбудеться. За словами Рябиха, Захід не може собі дозволити програшу України у війні, оскільки це б означало знищення сучасної системи міжнародного права та виникнення для Європи "загроз нової реальності", повʼязаних з діями Кремля.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
У ході війни відстань, на яку можуть літати українські дрони, постійно збільшується. Це породжує питання: чи є це еволюційним процесом, чи просто реакцією на зростаючі потреби? Долучайтеся до нашого інтерв'ю з Максимом Левківським, щоб дізнатися його думку щодо цього питання та більше інформації про розвиток українських дронів!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.