В ЗСУ гострий дефіцит піхоти: захисники побоюються, що фронт розвалиться - Washington Post

У той час, як армія рф посилює наступ, українські Сили оборони потерпають від браку новобранців. Ця проблема може спричинити ефект доміно, заявили військові

ЗСУ, піхота
З осені мобілізація уповільнилась

Українські війська потерпають не тільки від дефіциту боєприпасів, а й від дефіциту піхоти. Захисники на фронті втомлені після майже двох років повномасштабної війни. Стверджується, що при цьому новобранців в армії все менше.

Саме дефіцит особового складу є найгострішою проблемою у війську. В цей самий час росія посилює свої наступальні операції і перехопила ініціативу на полі бою. Про це пише Washington Post, журналісти якого взяли інтервʼю у низки військових на передовій.

Так, командир батальйону на імʼя Олександр розповів виданню, що роти в його підрозділі в середньому укомплектовані приблизно на 35% від належного обсягу. Командир другого батальйону десантно-штурмової бригади розповів, що це характерно для підрозділів, які виконують бойові завдання. За словами Олександра, за останні п’ять місяців до його батальйону надіслали усього пʼятьох мобілізованих.

Він та інші командири сказали журналістам, що новобранці, як правило, погано навчені. Це створює проблему, оскільки підкріплення дуже потрібне вже зараз, навіть якщо новобранці, ймовірно, будуть поранені або вбиті через брак знань та досвіду.

"В основі всього - брак людей Куди ми рухаємось? Я не знаю. Позитивного прогнозу немає. Абсолютно жодного. Це закінчиться великою кількістю смертей, глобальним провалом. І скоріш за все, я думаю, фронт десь провалиться, як це було у ворога у 2022 році, на Харківщині", - зізнався Олександр.

Видання нагадало, що в серпні президент Володимир Зеленський звільнив керівників усіх обласних ТЦК України, мотивуючи це боротьбою з корупцією. Водночас деякі з цих посад залишилися вакантними, а мобілізація призупинилася, розповів високопоставлений військовий чиновник на умовах анонміності. Командири на місцях підтвердили, що з осені прибуло мало нових людей.

"У нас є безпосередні проблеми з особовим складом. Тому що це війна, і в обороні гине піхота. Я розмовляю зі своїми друзями, теж офіцерами в інших частинах, і з тими, хто у піхоті: скрізь майже однакова ситуація", - визнав заступник командира стрілецького батальйону на імʼя Микита.

Дефіцит особового складу може мати ефект доміно, констатували українські військові. Особливо взимку, коли погодні умови важкі, піхоту слід замінювати приблизно через три дні. Але оскільки частинам не вистачає бійців, цей термін зазвичай продовжується або особовий склад, призначений для тилу, змушений нести службу на передовій, незважаючи на те, що він погано до цього підготовлений. Війська, які морально і фізично виснажені через перевтому, іноді не можуть захистити свої позиції, що дозволяє росії - з більшою кількістю живої сили та боєприпасів - просуватися вперед, йдеться у публікації.

"Їх треба кимось замінити. Їх немає ким замінити, тому вони більше сидять (в окопах), у них падає моральний дух, вони хворіють або страждають від обморожень. Вони закінчуються. Їх нема ким замінити. Передній край тріщить (по швах). Фронт руйнується. Чому ми не можемо їх замінити? Тому що в нас немає людей, в армію ніхто не йде. Чому ніхто не йде в армію? Бо держава не сказала людям, що треба йти в армію. Держава не змогла пояснити людям, що вони повинні йти в армію. Ті, хто знав, що треба йти, вже закінчились", - розповів Олександр.

41-річний Сергій, командир взводу, який воює в Авдіївці, місці найінтенсивніших штурмів армії рф, сказав, що його та його людей рідко повертають на відпочинок лише через три дні. Частіше проходить п'ять днів, а то й десять. Дмитро, ще один заступник командира батальйону в іншій бригаді, сказав, що його піхотинці зазвичай отримують два дні відпочинку після п’яти-десяти днів на фронті. І оскільки більшість його солдатів старше 40 років, їхня недостатня фізична підготовка ускладнює проблему.

Рада готується змінити процес мобілізації

В середу 7 лютого нардепи проголосували у першому читанні законопроєкт про мобілізацію. Надалі на ініціативу уряду чекає доопрацювання в комітетах, узгодження та друге читання. Наразі у документі присутні норми про вручення електронних повісток, а також обмеження прав ухилянтів, зокрема у частині користування банківськими рахунками. Деякі норми зазнають змін до другого читання, пообіцяв глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

У країнах Заходу та США є консенсус щодо військової підтримки України: скільки триватиме часовий проміжок, протягом якого нам будуть надавати допомогу, і з чим пов'язана тимчасова затримка - розповідає головник редактор Інформатора Андрій Хрустальов.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube