У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Турецька фірма Baykar Tech відома своїми славетними винищувачами «Байрактар», які допомогли ЗСУ зламати хід війни на початковому етапі повномасштабного вторгнення, оголосила про успішне випробування нової моделі.
Двигун для нового турецького безпілотника Bayraktar Kizilelma створили українці. Безпілотний винищувач компанії може стати настільки ж революційним, як його старший «брат», оскільки виводить повітряні бої на новий рівень.
Інженери Baykar Tech випробували в небі безпілотник Bayraktar Kizilelma, на якому встановлено двигуном українського виробництва. Про це написав у twitter співвласника Baykar Tech Сільчук Байрактар.
«Перший день польоту Bayraktar Kizilelma. Цим рейсом наша країна відкрила двері нового авіаційного світу. Так само як наші предки відкривали ворота залізних гір», — сказав пан Байрактар і додав, що утримувати його на землі далі було неможливо.
«Серце» безпілотного винищувача — турбореактивний двигун АІ-25ТЛТ — виготовили на запорізькій «Мотор Січі», зазначає Defence Turk. Двигун дає можливість розганяти Bayraktar Kizilelma до 800 км/год. Максимальна висота польоту складає 12 км. Безпілотник може перебувати в повітрі п’ять годин, а радіус його польоту складає 500 морських миль (приблизно 900 км).
Концепт безпілотника Bayraktar Kızılelma був уперше пред’явлений громадськості влітку 2021 року. Перший прототип з’явився в березні 2022 року. Президент Турецької Республіки Реджеп Таїп Ердоган у листопаді оголосив, що безпілотний винищувач Kizilelma запустять у серійне виробництво до кінця 2023 року, передає Defense Here.
Нова модель безпілотника унікальна тим, що може не лише виконувати функції розвідки та знищення ворога на землі, а також може вести вогонь по повітряних цілях. Для цього її оснастили ракетами «повітря-повітря».
Bayraktar Kızılelma, не просто випускає ракети по мішені — він здатний маневрувати і вести повітряно-повітряний бій, як пілотовані бойові літаки з агресивними маневрами. Це відкриває завісу над майбутнім повітряного бою, де в небі воюватимуть безпілотники, які зможуть здійснювати швидкі та ефективні маневри, адже будуть позбавлені обмежень пілотованих літаків, де людське тіло часто не в змозі витримати перевантажень.
Kızılema також розроблений з урахуванням технологій радіолокаційної невидимості. Це дає йому змогу залишатися непоміченим, підбираючись до позицій ворога.
Безпілотник розробляли для використання як палубної авіації. Завдяки тому, що він значно менший за пілотовані літаки, а також через особливості конструкції, він може здійснювати зліт та посадку з коротких злітних смуг. Його можна легко запускати з нових моделей військових кораблів, своєрідних легких авіаносцях, пристосованих для ведення бою в акваторії морів, зокрема Середземного та Чорного. У 2016 році турки взяли на озброєння один із таких — десантний корабель TCG Anadolu. Вважається, що це стане революційним проривом у тактиці та стратегії ведення війни.
Інформатор також розповідав, коли турецька оборонна компанія Baykar, яка виготовляє безпілотники Bayraktar, планує завершити будівництво свого виробничого заводу в Україні. Ми також писали про те, що журналіст із Литви зібрав 5 мільйонів євро на «Байрактар» для України. А також говорили про те, які супутники отримала Україна за народні гроші, зібрані на Байрактар.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.