Вироки за хабарі: ДБР затримало ексзаступника голови Вищого господарського суду

Джерела у правоохоронних органах повідомляють, що затриманим виявився Артур Ємельянов

ДБР, затримання, суддя
Підозрюваному загрожує до 12 років позбавлення волі. Фото затримання: ДБР

Працівники Державного бюро розслідувань затримали колишнього заступника голови Вищого господарського суду України (ВГСУ). Він підозрюється у хабарництві та участі в злочинній організації. Зазначається, що він разом з іншими суддями побудував корупційний "бізнес" на судових рішеннях. 

У заяві ДБР йдеться про Артура Ємельянова, стверджують джерела проєкту "Схеми". Однак правоохоронці не розкривають імені особи. Слідчими ДБР було встановлено, що колишній суддя, який зараз займається адвокатською діяльністю, був у складі злочинної організації, участь в якій брали судді, адвокати, арбітражні управителі та різні працівники суду.

Зазначається, що злочинне угрупування за хабарі виносили "потрібні" вироки, зокрема у господарських спорах. Організатора незаконної схеми ДБР також не називають, однак уточнюють, що він теж колишній високопосадовець ВГСУ. За даними правоохоронців, "організатор" незаконно втручався у розподіл справ та віддавав їх на розгляд виключно "своїм" суддям, які брали участь у протизаконній схемі.  

"Служителі Феміди поставили цей процес на потік, протягом тривалого часу вони фактично унеможливили ухвалення рішень суду з більшості справ без хабарів. Раніше організатора було оголошено у розшук, йому та низці інших учасників злочинної схеми було повідомлено про підозру в тому числі за створення та участь у злочинній організації", - повідомляють в ДБР.

Затримання, ДБР
Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора. Фото: ДБР

Затриманому ексзаступнику голови ВГСУ слідчі повідомили про підозру. Він підозрюється за декількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема в участі у злочинній організації та одержанні хабаря. Санкції статей передбачають позбавлення волі до 12 років з конфіскацією усього майна. 

У ДБР повідомляють, що робота з виявлення та встановлення всіх причетних до діяльності незаконного угруповання триває. Також до суду правоохоронці скерували клопотання про обрання запобіжного заходу підозрюваному у вигляді тримання під вартою без альтернативи внесення застави.  

Колишній суддя Ємельянов: що про нього відомо

У вересні 2023 року співробітники ДБР здійснили обшуки у колишнього заступника голови Вищого господарського суду України Артура Ємельянова. Про це повідомляли УП з посиланням на джерела у правоохоронних органах. За даними видання, правоохоронці провели понад 10 обшуків в рамках розслідування можливої участі колишнього судді у сприянні державі-агресору. Також вже тоді зазначалось, що колишній суддя працює адвокатом. 

Суддя Артур Ємельянов переведений у 2011 році з Донецька до Києва. Відомим серед громадськості він став після звинувачення у приховуванні мільйонних статків у Європі за допомогою фіктивного розлучення. У Ліхтенштейні заблокували 13 мільйонів франків на рахунках його дружини за звинуваченням у відмиванні коштів. Однак пізніше гроші розблокували, оскільки Україна не надала доказів їхнього злочинного походження.  

Окрім того, у 2013-2014 роках він втручався у роботу судді Господарського суду Києва для вирішення певних судових справ, перешкоджав здійсненню судами правосуддя, погрожував та шантажував суддів.

Інші затримання

Національна поліція України на початку грудня викрила групу з трьох осіб, які оформлювали військовозобов'язаним "білі квитки" та переправляли їх через державний кордон України. Організатором злочинного угрупування виявився колишній співробітник столичного військкомату, який був раніше засуджений за корупцію. До неправомірної діяльності він залучив чинного посадовця районного територіального центру комплектування (РТЦК) та лікаря міської лікарні. Під час обшуків у фігурантів правоохоронці вилучили 5 млн гривень.

У Варшаві, столиці Польщі, наприкінці листопада заарештували скандального TikTok-блогера Crawly. Згодом його мають депортувати до України, оскільки, за інформацією, він є громадянином нашої держави. Блогер у своїх соціальних мережах заявляв про бажання жити у Москві та образливо висловлювався в сторону польського народу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube