Від нардепів вимагають заборонити УПЦ МП та деколонізувати назви населених пунктів

Читать на русском

Низка громадських організацій випустили звернення до парламентарів

Читать на русском
Заборона УПЦ МП в Україні
Низка ГО звернулалася до нардепів з вимогою заборонити РПЦ та перейменувати міста. Колаж: Інформатор

Низка громадських організацій випустили звернення до парламентарів

Низка громадських організацій та рухів звернулася до Верховної Ради із вимогами. Зокрема, заборонити діяльність Російської православної церкви в Україні, яка представлена як УПЦ МП. Також вимагають ухвалити постанову про перейменування понад 330 населених пунктів.

Про це йдеться у спільній заяві організацій, яку опублікували 28 травня на Facebook. Законопроєкт № 8371 і проєкт постанови № 11188 підтримали профільні парламентські комітети, але їх не винесли на пленарні засідання через блокування керівництвом парламенту і фракції “Слуга народу”.

У заяві зазначають, що такі “дії партії влади є обурливими і не можуть мати виправдань”. Там називають РПЦ “потужним інструментом пропаганди “русского мира” і серйозною загрозою національній безпеці держави”. За даними КМІС, 63% українських громадян виступають за повну заборону церкви московського патріархату в Україні, ще 20% – за значне обмеження її діяльності.

Також у ГО написали, що керівництво монобільшості у парламенті не зважає на думку українського народу, а також на резолюцію Парламентської Асамблеї Ради Європи, яка закликає “ставитися до Патріарха Кирила та ієрархії Російської Православної Церкви як до ідеологічного продовження режиму Володимира Путіна, який є співучасником воєнних злочинів та злочинів проти людяності, вчинених від імені Російської Федерації та ідеології “русского мира”. 

Схожа ситуація, як додають у заяві, склалася із деколонізацією населених пунктів. Проєкт постанови № 11188 передбачає перейменування понад 330 міст, сіл, селищ і районів. Це підсумок багатомісячної роботи за участі Українського інституту національної пам’яті, Комісії зі стандартів державної мови, місцевих громад та академічних інститутів. Наголошують, що закон зобов’язував парламент ухвалити відповідні рішення до 27 квітня 2024 року, керівництво правлячої фракції блокує і це рішення.

Активісти вимагають від керівництва парламенту та правлячої більшості “припинити блокування деколонізаційних  рішень, винести на найближчий пленарний тиждень і ухвалити в цілому законопроєкт № 8173 і проєкт постанови № 11188”. Вони також закликали кожну фракцію та групу публічно підтримати документи та домагатися їхнього розгляду.

Відомо, що заяву підписали Рух “Простір свободи”, Мережа захисту національних інтересів України “АНТС”, Ініціатива “Деколонізація. Україна”, Фундація Регіональних Ініціатив, ГО “Український світ”, волонтерські та ветеранські спільноти – InformNapalm, “Українське об’єднання Мрія” та інші. Загалом у списку значаться понад два десятки організацій та рухів.

Заборона УПЦ в Україні

У жовтні 2023 року Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект №8371 про заборону релігійних організацій, пов'язаних із РФ. Тоді "за" проголосували 267 депутатів. За даними "Опендатабот", до початку повномасштабної війни в Україні нараховувалось 8782 церкви Московського патріархату. За понад два роки російсько-української війни до Православної церкви України перейшло лише 685 церков.

А 4 травня цього року законопроєкт знову був оприлюднений у Раді під тим самим номером. Проте він декілька разів зникав з сайту парламенту після голосування відповідного комітету. 

Днями народні депутати почали збирати підписи, щоб проєкт закону був включений до порядку денного роботи парламенту. Автори документу стверджують, що його прийняття сприятиме захисту національної безпеки, суверенітету та територіальної цілісності України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.