Рада підтримала правки Зеленського та проголосувала за відкриті Е-декларації

Відтепер доступ до е-декларацій буде публічним

Е-декларування
Змігт у законі №9534 підтримали більшість нардепів

Верховна Рада України у середу, 20 вересня, схвалила законопроєкт про е-декларування (№9534) з урахуванням правки президента Володимира Зеленського. Зміни передбачають негайне відкриття публічного доступу до декларацій. Закон підтримали більшість нардепів.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. За його словами, "За" проголосував 341 депутат, "проти" - всього один.

"Цього разу весь зал був тотально за відкритість. Дякую всім хто боровся", - написав Железняк.

Таким чином, після остаточного прийняття рішення декларації одразу мають стати публічними. Це може призвести до нової хвилі відкриттів серед політиків. Варто також додати, що в залі не знайшлося навіть тих, хто б "утримався" від голосування. 

Результати голосування
Результати голосування

Скандал навколо закону про відновлення е-декларування

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №9534, який відновлює обов'язок подавати електронні декларації про майно для чиновників та народних депутатів. Він викликав скандал, адже закон передбачав закритість реєстру декларацій ще на один рік, а за несвоєчасне подання декларацій - уникнення відповідальності, якщо чиновник "забув" задекларувати майно на 1,3 млн грн.

Була створена петиція до президента Володимира Зеленського із закликом накласти вето на ухвалений закон про відновлення е-декларування. Всього за декілька годин вона набрала понад 28,5 тисяч підписів із 25 тисяч необхідних. В результаті 12 вересня Зеленський повідомив, що він наклав вето на законопроєкт про е-декларування та заявив, що вимагає проголосувати за закон знову, але вже з відповідними правками.

Так, Зеленський запропонував зробити відкритим доступ до Реєстру декларацій, але при цьому врахувати низку особливостей щодо певних груп декларантів. Президент вважає за необхідне визначити в законі, що у відкритому доступі на час дії воєнного стану не відображатимуться декларації, подані, зокрема:

  • військовослужбовцями Державної прикордонної служби України,
  • Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації,
  • Управління державної охорони,
  • Збройних сил України та інших військових формувань.

Крім цього, не відображатимуться декларації співробітників поліції особливого призначення, які під час дії воєнного стану залучені до ведення бойових дій, а також поранених, полонених, миротворців, осіб, які перебувають на тимчасово окупованих територіях. НАЗК вилучає з відкритого доступу такі декларації на підставі письмового подання керівника держоргану, де проводить службу (працює) відповідний суб'єкт декларування. Президент також пропонує встановити, що з дня, наступного за днем припинення або скасування воєнного стану, НАЗК забезпечить відкритий доступ до декларацій, що містяться в Єдиному держреєстрі, всім особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube