Від гніву до надії. Як Україна програла Італії у відборі Євро-2024

Читать на русском

Намагаємося розібрати провал у перші пів години

Читать на русском
Шанси на Євро-2024 для України дуже зменшилися
Збірна Італії вийшла на поле зарядженою на результат

Намагаємося розібрати провал у перші пів години

Українська збірна програє перший очний поєдинок проти Італії та максимально ускладнює собі задачу виходу з групи. Розбираємо матч на дрібниці та намагаємось зрозуміти, чого ж нам не вистачало в цій грі.

Перед грою

Україна виходила дуже бойовим складом. У воротах - Бущан; в захисті - Кривцов, Забарний, Миколенко, Конопля; півзахист - Степаненко, Зінченко, Судаков; на флангах - Циганков та Ярмоленко; Довбик - на вістрі. Порівняно з Англією - три заміни. Не зі старту вийшли Яремчук і Мудрик, а Матвієнко пропускав матч через загострення проблем зі здоров’ям. Італія виставляла найкращих виконавців: Локателлі, Бастоні, Распадорі, Дзаньоло, Барелла. Їм також дуже потрібна була перемога.

Нашу збірну в рамках відбору чекає два матчі проти італійців. Що цікаво, востаннє ми грали рівно 16 років тому - 12-го вересня 2007-го року, теж у рамках відбору на Євро. Тоді ми вдома програли 1:2 - на гол Шевченка двічі відповів ді Натале. З того часу змінилися і склади команд, і розклади.

Перший тайм. Це вам не Англія

Звісно, перед грою букмекери називали Італію абсолютним фаворитом. Цікаво було поглянути на склади: у господарів майже всі представники рідного (одного з найсильніших у Європі) чемпіонатів, у нашій команді - багато гравців європейських клубів. І чимало - топових. Заряд від Ярмоленко в енергетичному колі - це те, що мало прибрати всі страхи перед іменитим суперником.

Спалетті побоювався азарту та жаги середньої лінії української збірної - на це вказує схема 4-5-1 в захисній фазі вже з перших хвилин. Італійці намагалися широко перекрити всі зони для Циганкова та Зінченка. Та й господарі свої атаки мали: Україна в цей момент будувала 4-4-2.

Україна нічиєю з Англією втримала вигідне для себе положення: ми були другі у таблиці та мали 3 пункти переваги. Але в Італії - матч у запасі. Дуже незрозуміле становище після всіх матчів не залишало нам іншого варіанту, як боротися за перемогу проти відносно слабкої топової збірної.

Прізвище Миколенка напевне багато звучало у передматчевому брифінгу: всі атаки йшли на його фланг у стартові хвилини. Помилка проти Англії ніби намалювала схему, за якою можна було забивати. Кривцов мав бути постійно в русі: страхувати Віталія та слідкувати за Распадорі. Що він власне і робив.

У матчі проти Північної Македонії Італія нарікала на газон. Тепер же - він зіграв саме за своїх. На рівному місці впав Судаков. Його затис Дзакканьї, який вільно викотив на Фраттезі - молодий півзахисник чітким ударом пробив у ближній кут. Зовсім не той старт, на який ми чекали. Тим паче коли гол прийшов з нашої помилки, а не від чужих атак.

Цей тиск розкрив алгоритм для італійців: треба тиснути. Паси на чужій половині, швидкі передачі на різні дистанції, тотальне домінування - це все створювало хаос в оборонних діях підопічних Реброва. Треба було терміново рятувати характер. Адже якщо персонально українські футболісти гарні, то зараз грала вся команда.

Не можна сказати, що до 20-ї хвилини Італія зменшила пресинг, але Україна почала створювати власні атаки. Довбик ледь знайшов Ярмоленка у карному, Конопля вже вдруге проривався по флангу. Його персональне протистояння проти Дімарко мало стати або окрасою гри, або переможною опцією однієї з команд. Флангові атаки італіційців були дуже небезпечними - вони на цей момент мали вже сім ударів, і тільки невезіння не дозволяло перенести ці цифри на табло.

А потім стався момент, який скасував атакувальні намагання. Під час удару Дзаньоло Конопля на тоненького не встиг вийти - і Фраттезі легко підібрав, здавалося б, втрачений для його команди м’яч. Поки всі захисники дивилися футбол - півзахисник у падінні відзначився дублем в той же кут.

 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Nazionale Italiana di Calcio (@azzurri)

Основне питання в першому таймі - а де поділася мотивація? Проти Англії нам вдалося знайти свій момент та, попри шалену перевагу суперника, втримати нічию. Зараз же інертна гра на помилках, ніби в групі ми мали купу запасних очок. Знову вирішувати мав Довбик - розрізний суперпас Судакова та вихід один на один, але його вже наздоганяв Скальвіні. Тому Артем вирішив пробити - потужний удар по центру Донарумма прочитав та ворота захистив. Та це лише на кілька хвилин.

Ніби відчувши хвилю гніву уболівальників, Україна побігла вперед. Розвозивши середню лінію, Ярмоленко тонким пасом знайшов Довбика - Артем пробив під дальній кут, де Доннарумма знову був кращим. Але далі - кілька рикошетів і Дімарко викачує м’яча на Ярмоленка. Андрій весь тайм чекав свій момент і шанс не втратив - розстріляв ворота з кількох метрів.

Кінець тайму прийшов так само неочікувано, як і гол України. Господарям вдалося забити два голи, та вся комфортна перевага була втрачена після удару Ярмоленка. Ребров та Спалетті, на відміну від гравців, не виглядали такими задоволеними. У роздягальні обидва колективи чекала дуже глибока розмова.

Другий тайм. Валідол кожної миті

Головний тренер збірної Італії Лучано Спаллетті за день до матчу відзначив організованість України:

"Вони мають чітке уявлення про те, яким має бути наше та їхнє володіння м’ячем. Ми граємо у вертикальну гру, знаючи, як інтерпретувати цей простір. Ми повинні добре це робити. Україна захоче зіграти на контратаках, просто подивіться на гол, який вони забили Англії. Нам потрібна хороша фаза володіння м’ячем, щоб викроїти простір у цих вузьких просторах, щоб грати зсередини".

І ця стратегія стала основною для України в другому таймі. За 5 хвилин дві контратаки, дуже красиво зіграв Довбик, коли витримав паузу та котив на Циганкова. Його потужний удар блокували одразу два захисники. А сам Довбик нарешті відчув свою улублену гру таранного форварда. Як і колись у Дніпрі-1, він майже не отримував м’яча попереду за перший тайм, тому доводилося спускатися нижче та допомагати тиснути на суперника в середній лінії. Зараз же вдалося захопити ініціативу з перших хвилин - і змусити Італію нервувати.

Ребров провів дуже потужний розбір польотів. З’явилися змістовні атаки та підбирання, а ще - сміливі передачі між лініями, які знаходили адресатів. Тепер постала інша задача: розірвати захист, адже підопічні Спалетті дуже якісно закрилися від такого тиску. Та втримати перемогу лише на захисті було неможливо - тому в бій він кидає одразу двох гравців. Лівий фланг став свіжішим, там вийшли Бірагі та Ньйонто. Одразу і в нашій команді маємо заміни: Україна знайшла ключ до таких потрібних контратак - під них виходить Мудрик. Також на збереження атакувального імпульсу Яремчук замінив Довбика.

 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Nazionale Italiana di Calcio (@azzurri)

Ці рішення були дуже влучними для обох збірних. Мудрик своє сольне забігання майже завершив на загрозу. У відповідь Італія активувала всі схеми та флангами загрожувала нашим воротам. Бущан кілька разів тягнув і з-під поперечки, і з-під стійки. Навала ледь не стала третім голом - нам вдалося відбитися від трьох поспіль ударів, де італійці кожну секунду могли пробити впритул. Видихнули - та побігли вперед!

Останні 20 хвилин - це просто валідол. Помилки почали робити обидві команди, втім для нас вони були більше болючі. Миколенко на жовтій картці провокував суперника проводити більше атак саме через його фланг, втім господарі розділяли тиск порівну. У цій метушні Ребров іде ва-банк: на полі з’являються Ванад та Буяльський. Ще два гравці на атаку. До цього моменту нічия стала настільки близькою, що не боротися на неї було просто злочином.

Атака за атакою, Україна все ближче пускала Італію до своїх воріт, сподіваючись на контратаку. Втім Скуадра Адзурра нікуди бігти не збиралася: усі їх рішення стали холодними та виваженими, адже шанс втратити важливі очки майорів перед очима дуже відчутно. Побільшало і фолів - коли приклали до газону Буяльського, а зі штрафного Мудрик запустив м’яча кудись вище. Кінець матчу був під стягом української команди, та Італія закрилася на кожному клаптику поля.

2:1 - здавалося б, легка перемога Італії, але вистраждана у другому таймі. Наше положення в таблиці ускладнилося: тепер ми треті, а в італійців ще й гра в запасі. Матч у відповідь буде вирішувати долю путівки на Євро, як і прогнозували.

Оцінка Інформатора:

Бущан - 7. Кілька разів привозив, але усі можливі сейви на його рахунку. Із голами ніяк не міг рятувати.

Миколенко - 7. Не без проблем, але витримав потужний тиск на свою зону, через що італійці розподілили атаки на обидва фланги.

Кривцов - 7. Підчищав помилки в центрі; на ньому також відповідальність за обидва голи та втрачених в опіканні нападників Італії

Забарний - 6. Також відповідальний за пропущені голи, бо обидва сталися з центральної зони

Конопля - 7. Так само, як проти англійців, був активним на фланзі та залучався до атак як латераль

Судаков - 7. Один з найважливіших футболістів України в цьому матчі, плеймейкерські дії перекрили його втрату м’яча під час першого голу

Степаненко - 6. Рівна гра, де він захищав власні ворота, але до атаки не підключався

Зінченко - 7. Зробив багато чорнової роботи на полі, більше працював на захист, аніж на створення атак

Циганков - 7. Прокинувся тільки у другому таймі та намагався загрожувати кожною дією

Ярмоленко - 7. Весь перший тайм був малопомітним, але вчасно вистрілив голом.

Довбик - 7. Так само закритий італійцями, більше працював на відбір м’яча. Отримав два супермоменти: в першому не влучив у ворота, а в другому допоміг нам забити.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.