Вибори в Італії відбулися. Як це вплине на розвиток подій в Україні

Читать на русском

Новий уряд буде найбільш правий в історії від часів Другої світової війни

Читать на русском
Вибори в Італії відбулися. Як це вплине на розвиток подій в Україні

Новий уряд буде найбільш правий в історії від часів Другої світової війни

25 вересня в Італії пройшли позачергові парламентські вибори. Італійський правий альянс - “Брати Італії” (FdI) Джорджії Мелоні, “Ліга” Маттео Сальвіні та Forza Italia (Вперед, Італія) Сільвіо Берлусконі отримує парламентську більшість. Найбільше голосів на виборах здобула партія "Брати Італії".  Її лідерка – 45-річна Джорджа Мелоні – може очолити коаліційний уряд, ставши першою жінкою-прем'єром в історії Італії.

Джорджія Мелоні 

Народилася в 1977 році. Журналістка та політична діячка. Член Палати депутатів Італії  з 2006 та голова партії «Брати Італії». Міністр у справах молоді в уряді Сільвіо Берлусконі з 2008 до 2011 року.

Провела своє дитинство у бідному римському кварталі Гарбателла, здобула середню спеціальну освіту в галузі лінгвістики. У віці 15 років заснувала студентську асоціацію Gli Antenati, яка виступала проти реформи освіти.  У 1996 році була обрана головним представником організації Azione Studenţesc.

У 2006 році лідер Національного альянсу. Того ж року була обрана членом Палати депутатів від Національного альянсу, працювала заступником Голови Палати Парламенту, ставши наймолодшою людиною, призначену на цю посаду в історії Італії. На загальних виборах у 2008 році отримала мандат від «Народу свободи». 

8 травня 2008 року стала «міністром без портфеля» у справах молоді у четвертому уряді Сільвіо Берлусконі (у віці 31 року виявилася наймолодшим міністром в історії Італійської Республіки), обіймала цю посаду до 2011 року. Пізніше також очолила молодіжну організацію Народу свободи «Молода Італія» (Giovane Italia).

У 2012 році вона стала засновницею співзасновницею партії «Брати Італії».

Вплив виборів в Італії на ситуацію в Україні

За голоси італійців Мелоні змагалася у союзі з колишнім міністром внутрішніх справ Маттео Сальвіні та експрем'єром Сильвіо Берлусконі. Перший очолює партію "Ліга", другий – "Вперед, Італіє!" Обидва – палкі шанувальники Путіна. Свого часу Сальвіні назвав диктатора "одним із найкращих урядовців", а Берлусконі – пив із ним вино в окупованому Криму. Днями ж знайшов виправдання діям росії в Україні.  23 вересня Берлусконі опублікував заяву в якій зазначив, що "Агресія проти України невиправдана і неприйнятна. Ми завжди будемо з ЄС і НАТО", - наголосив він.

Можливий уряд італійські ЗМІ називають найбільш правим в історії від часів Другої світової війни. Та попри прихильність своїх соратників до кремля, сама Джорджія Мелоні підтримує Україну, росію називає агресоркою й обіцяє зберігати санкції проти Москви. "Брати Італії" голосували за надання Києву зброї, але проти визнання Угорщини автократичною державою. Мелоні солідарна з НАТО і ЄС і не планує виводити Італію з євроспільноти. Однак обіцяє відстоювати національні інтереси, традиційні сімейні цінності, боротися проти ЛГБТ-пропаганди й масової міграції.

Головні проблеми, які нині хвилюють італійців – економічна криза й ціни на енергоносії. Що стосується війни в Україні, то понад 40% населення підтримують Київ і ще стільки ж виступають ЗА санкції проти Росії. Переглянути обмеження хоче проросійська "Ліга" Маттео Сальвіні. Але все залежить від того, як поділять портфелі у новому уряді. Поки ж аналітики зазначають: кардинального розвороту Риму в бік Москви очікувати не варто. 

Що передувало подіям

Унаслідок урядової кризи 2022 року, що призвела до відставки прем'єр-міністра Маріо Драґіпрезидент Серджіо Матарелла розпустив італійський парламент 21 липня, за вісім місяців до його закінчення терміну і призначив позачергові вибори. Маріо Драґі продовжував очолювати уряд як виконувач обов'язків прем'єр-міністра.

Раніше Інформатор повідомляв, що радник президента США з питань національної безпеки Джейкоб Салліван повідомив, що Вашингтон попередив росію, що у разі застосування ядерної зброї її очікують катастрофічні наслідки. Водночас США продовжать надавати Україні необхідні засоби та технології для оборони. 

Тетяна Самойлова

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.