"Ви вже всі дістали, своїм зрадо@@бством": Юрій Ігнат палко прокоментував чутки про відмову України від австралійських літаків F/A-18 Hornet

Читать на русском

У Повітряних силах України зазначили, що між Австралією та Україною не було домовленостей стосовно передачі цих літаків

Читать на русском
Юрій Ігнат, літаки Hornet F/A-18 Hornet
Юрій Ігнат палко відреагував на статтю австралійського видання, яке поширило чутки, що Україна нібито відмовилась від австралійської пропозиції

У Повітряних силах України зазначили, що між Австралією та Україною не було домовленостей стосовно передачі цих літаків

Австралія не передала Україні 41 списаний винищувач F/A-18 Hornet. Австралійські ЗМІ стверджують, що високопоставлений представник Військово-повітряних сил України висловився проти прийняття цих літаків до авіапарку та назвав їх "літаючим мотлохом". Відносини між Україною та Австралією стосовно постачання військового озброєння зайшли у глухий кут. Натомість палко прокоментував ці чутки речник Повітряних сил України Юрій Ігнат. Він зазначив, що між країнами не було домовленостей стосовно передачі цих літаків.

Про те, що нібито Україна відмовилась від передачі цих літаків, повідомило австралійське видання Australian Financial Review. За даними цього ЗМІ, один з високопоставлених посадовців повітряних сил України заявив, що Україні не треба ці винищувачі.

"Нам не потрібен ваш літаючий мотлох", − нібито заявив неназваний військовий.

Про що говорили в Австралійських ЗМІ

За даними журналістів, українські пілоти, які здійснювали бойові вильоти, намагались уникнути збиття російськими літаками, які зі свого боку оснащені радарами дальнього радіуса дії, тому вони потребували цих повітряних суден. Проте коментар високопосадовця повністю зруйнував усю перспективу постачання F/A-18 Hornet. Фактично між країнами виникла прірва у відносинах на фоні відмов Австралії у постачанні військової техніки до України.

"Натомість представники австралійського оборонного відомства, схоже, неохоче віддають вживані транспортні засоби, (наприклад, броньований джип Hawkei), і не задовольняють українські запити на обладнання, яке вже не потрібне австралійській армії (зокрема транспортні вертольоти MRH-90 Taipan). Щоправда, вони вже були в розібраному стані, коли Україна звернулася з проханням щодо їхньої передачі. Також, на відміну від багатьох інших прихильників України, Австралія відмовилася відновити роботу свого посольства в Києві, що призвело до зменшення прямих контактів між країнами", − йдеться у матеріалі видання.

Журналісти зазначили, що українським представникам не вдалось зорієнтуватись у австралійських бюрократичних реаліях і вимогах. До того ж літаки F/A-18 Hornet повністю відповідали реаліям бойових дій в Україні. Міцні шасі F/A-18 Hornet дозволяли користуватись цією технікою навіть на зруйнованих війною злітно-посадкових смуг України. Вони також могли сідати і злітати на короткій відстані. Це надавало можливості у використанні ними автострад.

Також вони наголосили, що українська сторона вже почала перемовини з урядами США та Західної Європи про отримання літаків F-16. Тому Україні довелось обирати, адже F-16 та F/A-18 Hornet потребували б окремого технічного обслуговування, боєприпасів та навчальної інфраструктури.

"Тож, коли минулого року високопоставлений офіцер ВПС України назвав 50-річні літаки мотлохом, від якого Австралії потрібно позбутися, це фактично знищило угоду щодо F/A-18 Hornet. Якби він цього не зробив, вони б зараз літали над Україною", − зазначив анонімний співрозмовник, який є австралійським оборонним підрядником.

Україна намагалась отримати на озброєння літаки F-16 у грудні 2023 року. Окрім того, до листа побажань, який відправили офіційним особам в США також додали F/A-18. Тоді переговори між Австралією та Україною щодо цих літаків поновилися.

Проте, нещодавно міністр оборони Австралії Річард Марлз відмовився коментувати ситуацію з літаками. Речник Міністерства оборони заявив, що літаки вже перебувають на завершальній стадії розбирання та утилізації.

Як в Україні прокоментували ці заяви

Спікер повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат прокоментував цей скандальний матеріал австралійського видання Australian Financial Review. Він залишив коментарі під дописом історика і журналіста Михайла Жирохова у Facebook.

"Не знаєте, не триндіть! Бо ви вже всі дістали, якщо чесно своїм зрадо*обством! Ми йдемо по єдиній доступній стежині до західних літаків. Наскільки це можливо!", - написав Ігнат.

Він також зазначив, що між Україною та Австралією не було ніякої угоди стосовно передачі винищувачів F/A-18 Hornet. Це викликало дискусію між користувачами у Фейсбуці. Після цього спікер не витримав та палко висловився стосовно цієї ситуації, застосовуючи лайку.

"Де ви, бл*ть усі беретесь, до*бодятли, чесне слово... сором довб*ний! Навіть не знаю нахіба я вам відповідаю взагалі!.. Я реально не хочу ні з ким сваритися через те, що робимо спільну справу, але є чітка позиція по літаках, публічна і не публічна... і ми йдемо до мети .. важко, але йдемо, попри зовнішніх і внутрішніх ворогів", - відверто розповів Ігнат.

"До*бодятли, чесне слово. Ви вже всі дістали, своїм зрадо*обством" - Юрій Ігнат палко прокоментував чутки про відмову України від австралійських літаків F/A-18 Hornet 1

Окрім заяви Ігната, також до пояснення ситуації долучився директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець. В ефірі "Еспресо" він заявив, що про інші літаки та їх постачання можна буде говорити лише тоді, коли F-16 виконуватимуть бойові функції на полі бою.

"Навколо публікації в австралійському виданні, де фігурувала фраза, що якийсь український представник на пропозицію іншого представника Австралії щодо F/A-18 HORNET сказав, що нам такі застаріли системи не потрібні, розгорнулася експертна дискусія. Насправді Україна не наполягала на отриманні літаків F/A-18 HORNET тому, що ці винищувачі вже зняті з виробництва компанією Boeing. Теоретично вони гарні, але потребують створення власної логістики й підготовки пілотів. І з огляду на перспективи того, що вони вже не виготовляються, ми розуміємо, які складнощі накладаються на Україну в перспективі", - відзначив Згурець.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.