В Європейському Союзі розробляють 12-й пакет санкцій проти росії, який буде включати обмеження щодо деталей машин, які рф використовує для виробництва зброї проти України
Євросоюз у межах 12 пакету антиросійських санкцій має намір заборонити експорт верстатів та деталей машин, які росія використовує для виробництва зброї проти України. Окім цього, держави-члени Євросоюзу також пропонують додати до списку заборонених товарів хімікати, літієві батареї, термостати, двигуни та серводвигуни для БПЛА. З 1 січня також буде вводитися поступове ембарго на російські алмази.
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на внутрішні документи ЄС. Водночас пакет передбачає поступове введення непрямої заборони на імпорт російських алмазів, оброблених у третіх країнах. Також 12 пакет санкцій ЄС включає заходи для кращого дотримання обмеження цін на російську нафту. Пропозиції збираються обговорити цього тижня, вони можуть змінитися, перш ніж їх буде схвалено.
"Основна мета нових обмежень полягає в подальшому придушенні здатності Кремля обходити санкції Євросоюзу й спонсорувати свою військову машину, а також урізати джерела доходів москви. Очікується, що новий пакет санкцій вплине на експорт та імпорт з рф приблизно на 5 мільярдів євро", - пише Bloomberg.
Журналісти додали: якщо пропозиції будуть схвалені, то до списку організацій, торгівля з якими буде обмежена, додадуть понад 30 компаній, включаючи фірми в Казахстані, Узбекистані, Сінгапурі та кілька російських машинобудівних компаній.
25 лютого 2023 року країни ЄС ухвалили 10 пакет санкцій проти росії. Обмеження запровадили проти 121 російської фізичної та юридичної особи, зокрема трьох банків, Міноборони та Служби зовнішньої розвідки рф. 21 червня Єврокомісія погодила 11 пакет санкцій проти росії, який включає унеможливлення обходу державою-агресором обходу обмежень, затверджених раніше.
За словами президента Зеленського, у України є три пріоритетні напрямки щодо санкцій, які мають бути запроваджені проти росії. Це санкції, які стосуються російського енергосектору, постачання терористам чипів і мікроелектроніки та фінансовий сектор.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.