Будівництво на заводі АТ "Алабуга" в росії триває
Росія досягла значного прогресу у будівництві заводу з виготовлення іранських дронів на платформі "Алабуга" в Татарстані. На супутниковому знімку видно будівництво інших споруд та нових периметрів безпеки з блокпостами. Незважаючи на прогрес у будівництві, ні США, ні їхні союзники не запровадили санкції проти власника АТ "Алабуга" чи пов'язаних із ним компаній.
За інформацією Reuters, будівля використовуватиметься для масового виробництва іранського Shahed-136, що включатиме вдосконалення іранських процесів виготовлення та розширення можливостей БпЛА. Виробленими "шахедами" росія планує атакувати енергетику України, наголошують журналісти.
Відомо, що завод розташований за 800 км на схід від москви в Республіці Татарстан. На 66% завод належить федеральному уряду та 34% - республіці. Ні продукція заводу, ні його власники не потрапили під санкції проти росії.
У звіті ISW йдеться про те, що супутникове зображення, зроблене в середині вересня, показало, що нове будівництво на заводі "прямо" корелювало з витіканням поверхового плану будівлі, якою Washington Post поділився з інститутом на початку цього року.
Запаси БПЛА росія постійно поповнює шляхом постачання з Ірану. Крім того, рф досягла з Іраном домовленостей про будівництво заводу з виробництва дронів типу "шахед" на території Татарстану. Його зводять у 10 кілометрах від Казані. В Білому домі є докази того, що Іран надає росії матеріали для будівництва цього заводу. Ще влітку повідомлялось, що військове підприємство в рф було на завершальному етапі будівництва і може запрацювати на початку 2024 року. Хоча деякі західні ЗМІ повідомляють, що першу лінію вже запустили.
Видання Washington Post в серпні оприлюднило секретні дані про виробництво і постачання росії дронів-камікадзе Shahed-131 та Shahed-136, якими ворог регулярно атакує Україну. Співробітництво рф з Іраном передбачає виробництво 6 тисяч "шахедів" до літа 2025 року. Документи журналістам надав співробітник заводу в економічній зоні рф "Алабуга". Втім, експерти зазначають, що росія не вкладається у власний графік виробництва дронів. Навіть незважаючи на те, що на роботи з виготовлення дронів залучені студенти коледжу "Алабуга Політех". За це їм сплачують зарплату в 30-40 тисяч рублів (12 - 16 тисяч грн) на місяць.
Наприкінці вересня Україна направляла державам G7 секретний документ із закликами атакувати заводи з виробництва шахедів. Це можуть самостійно зробити й Сили оборони України за умови, якщо партнери нададуть необхідні засоби ураження - далекобійні ракети.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.