Зеленський назвав три пріоритетні напрямки санкцій щодо рф: подробиці

Україна планує подальші санкції проти енергосектору росії, обмеження постачання терористам мікроелектроніки та блокування російського фінансового сектору

Володимир Зеленський
Зеленський поділився ідеями подальшого санкційного тиску на рф. Фото: GettyImagеs

У України є три пріоритетні напрямки щодо санкцій, які мають бути запроваджені проти росії. Це санкції, які стосуються російського енергосектору, постачання терористам чипів і мікроелектроніки та фінансовий сектор.

Про це у своєму вечірньому зверненні до українців розповів президент Володимир Зеленський. Він наголосив на зволіканні партнерів з посиленням обмежень та спробі деяких країн допомагати росії долати ці обмеження. 

"Зараз бачимо надто довгу санкційну паузу з боку партнерів. І надто активні спроби росії обійти санкції. Дуже важливо додати рішень вільного світу, який повинен захищати себе. І захистити", - сказав Зеленський.

Він зауважив, що Україна має три пріоритети: подальші санкції проти енергосектору росії, реальні обмеження постачання терористам чипів і загалом мікроелектроніки та подальше блокування російського фінансового сектору. Цей санкційний наступ світу має відновитися.

Що відомо про санкції проти росії і як їх послаблюють

ЄС поетапно запроваджує санкції проти росії за порушення територіальної цілісності України ще з 2014 року, коли кремль окупував Крим і території Луганської та Донецької областей. Обмежувальні заходи значно розширили після того, як 2022 року росія почала повномасштабне вторгнення в Україну. Санкції включають заборону на імпорт російської нафти, відключення низки банків рф від системи SWIFT, а також велику кількість експортних обмежень. Відомо, що санкції включають обмеження у сфері торгівлі, фінансів, технологій та товарів подвійного призначення. Також охоплюють сферу промисловості, транспорту та предметів розкоші. 

Також Європейський Союз в 11-ий пакет санкцій вніс російських пропагандистів та "воєнкорів" кремлівського режиму. Про це повідомив голова Офісу президента України Андрій Єрмак. Він також додав, що потрібно запроваджувати ще більше санкцій Європейського Союзу проти тих, хто розповсюджує пропаганду терористичного режиму. Крім того, ЄС заблокував активи російського центрального банку на понад 200 мільярдів євро. Країни ЄС повідомили нові дані про заблоковані активи після пакету санкцій.

Проте наразі в деяких країнах ЄС спостерігаються пом'якшення санкцій в поодиноких випадках. Так, підсанкційний російський олігарх Михайло Фрідман, який перебуває під санкціями Великої Британії, живе у Лондоні та фактично керує великим бізнесом у Львівській області. При цьому він не вважає воєнним злочинцем володимира путіна, на якого суд Гааги видав ордер на арешт.

Також суд Європейського Союзу вперше постановив зняти санкційні обмеження з ексголови компанії Ozon Олександра Шульгіна. Йому вдалося довести, що він більше не є "впливовим бізнесменом" в рф. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube