Верховний Суд не дозволив компаніям Суркісів стягнути з ПриватБанку понад 250 млн доларів

Це одна із чотирьох судових справ родини Суркісів та повʼязаних з ними компаній проти державного ПриватБанку про оскарження законності bail-in під час націоналізації, які розглядаються у судах України та Кіпру

Григорій Суркіс, ПриватБанк Фото: Getty Images
Григорій Суркіс, ПриватБанк Фото: Getty Images

Верховний Суд закрив провадження у справі № 826/1317/17 за позовом компаній Суркісів проти Національного банку України, Міністерства фінансів України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та ПриватБанку. Постанова Верховного Суду про задоволення касаційних скарг НБУ та ПриватБанку є остаточною та оскарженню не підлягає. Про це 4 квітня повідомила прес-служба ПриватБанку. 

У 2016 році Національний банк у процесі націоналізації визнав родину Суркісів та їхні компанії пов'язаними з ПриватБанком особами. В подальшому грошові кошти, розміщені компаніями-нерезидентами (CAMERIN INVESTMENTS LLP, SUNNEX INVESTMENTS LLP, TAMPLEMON INVESTMENTS LLP, BERLINI COMMERCIAL LLP, LUMIL INVESTMENTS LLP, SOFINAM INVESTMENTS LLP) на депозитних рахунках кіпрської філії Банку, були включені до процедури bail-in У 2017 році суд першої інстанції (нині ліквідований Окружний адміністративний суд міста Києва) задовольнив позов іноземних компаній, пов'язаних з родиною Суркісів, про оскарження процедури bail-in у частині визначення компаній пов’язаними з ПриватБанком особами, і постановив стягнути із державного банку понад 250 млн доларів. 

“ПриватБанк вітає рішення Верховного Суду. Перемога у цій справі доводить, що верховенство права та справедливість є основою демократичного суспільства. Це одна із чотирьох судових справ родини Суркісів та повʼязаних з ними компаній проти державного ПриватБанку про оскарження законності bail-in під час націоналізації, які розглядаються у судах України та Кіпру. Банк і надалі відстоюватиме демократичні цінності, законність та чесність та сподівається на справедливі судові рішення в інших резонансних справах”, - зазначила член правління з питань реорганізації та проблемних активів ПриватБанку Солвіта Деглава.

Справи «родини та компаній Суркісів» розглядаються судами з 2017 року. Подаючи однакові позови проти ПриватБанку у різні суди в Україні та на Кіпрі, вони намагалися довести, що були начебто незаконно позбавлені своїх депозитів, оскільки не є пов'язаними особами з ПриватБанком та його колишніми власниками Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим. Загалом намагалися стягнути з державного банку понад 350 млн доларів у судах різних юрисдикцій.

Верховний Суд наприкінці березня 2024 року задовольнив касаційну скаргу державного ПриватБанку та Кабінету Міністрів України та не дозволив цим же компаніям-нерезидентам, наближеним до родини Суркісів, стягнути з держави 350 млн доларів на підставі ухвали Печерського райсуду міста Києва про забезпечення позову.

Як раніше повідомляв Інформатор, Верховний Суд 26 лютого 2025 року залишив без задоволення касаційну скаргу колишнього співвласника ПриватБанку Ігоря Коломойського та залишив в силі рішення суду апеляційної інстанції, яким було закрито провадження у справі про оскарження рішень органів державної влади про виведення ПриватБанку з ринку за участю держави. Постанова Верховного Суду є остаточною та оскарженню не підлягає.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube