ПриватБанк, OLX, Mastercard та European Business Association розробили онлайн-курс для колишніх та чинних військових
На військових та вже екс-військових чекає захопливий курс, де їх навчатимуть веденню бізнесу. Викладачі пройдуть весь шлях разом з учасниками: від пошуку та оцінки ідеї до перших продажів та упорядкування фінансів. Про це повідомляє пресслужба ПриватБанку.
PrivatBank Business Platform має на меті надати українським військовослужбовцям та ветеранам знання, інструменти та підтримку для успішного переходу до цивільного життя завдяки підприємництву. На освітній платформі сконцентровано максимальну кількість корисної, експертної інформації у таких ключових напрямах, як: Фінанси, Продажі та Партнерство. Програма курсу була доповнена і вдосконалена, враховуючи досвід першого набору.
На курсі учасники отримають знання щодо критично важливих елементів ведення бізнесу: юридичне оформлення та супровід, договори та контракти, залучення інвестицій, основи франчайзингу, фінанси, бухгалтерія та управлінська звітність, визначення потреб у персоналі, маркетинг, податки, інклюзивні рішення для бізнесу, психологія повернення з війни до цивільного життя та багато іншого. Учасники отримають фахову підтримку на шляху від пошуку та оцінки ідеї до перших продажів та впорядкування фінансів, а також супровід у отриманні грантів.
Безоплатний онлайн-курс для захисників та захисниць складається із 19 щотижневих вебінарів. Ознайомитись з програмою курсу та зареєструватись на навчання можна на сайті. Вона повністю безкоштовна.
Курс також зможуть пройти рідні військових, які взяли на себе керування бізнесом в тилу, поки їхні близькі на фронті. Всі вебінари курсу будуть доступні у записі. Учасникам також відкриють доступ до попереднього курсу. У постійному доступі також залишатиметься бізнес-блог на платформі.
Попередній набір охопив понад 2 000 учасників, а всього на платформі зареєструвалося майже 7000 користувачів на трьох навчальних програмах. Це "Школа експорту", "Бізнес-школа для захисників", "Школа стартапів".
Державним центром зайнятості для учасників та учасниць бойових дій та для осіб з інвалідністю внаслідок війни (колишніх військових) розроблено веб-сторінку, яка надає можливість подати заяву на безкоштовне навчання у центрах профтехосвіти в онлайн форматі, обравши професію або освітню програму, перелік яких розміщено на сайті. Їм можуть забезпечити проживання у гуртожитку, компенсувати на час навчання дорогу до населеного пункту та назад (якщо навчатимуться не там, де зареєстровані/фактично проживають).
А для осіб з інвалідністю внаслідок війни І групи - Служба зайнятості покриє ще й дорогу та проживання у гуртожитку для особи, що супроводжує особу, яка навчається. Заявку можна подати у найближчому центрі зайнятості або онлайн на сайті.
Професійне навчання здобувачів освіти здійснюється за очною (денною, вечірньою), дистанційною, дуальною формами або шляхом їх поєднання. Професійне навчання здійснюється шляхом первинної професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, у тому числі за освітніми програмами. Професійне навчання здобувачів освіти з фаховою передвищою та вищою освітою здійснюється шляхом підвищення кваліфікації, а також підготовки або перепідготовки за робітничими професіями.
Учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни мають можливість незалежно від рівня їх освіти безкоштовно пройти підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації. За результатами професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації за робітничими професіями здобувачі освіти отримують свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації. За результатами підвищення кваліфікації, у тому числі за освітніми програмами, здобувачі освіти отримують документ про підвищення кваліфікації.
Строк професійного навчання здобувачів освіти визначається робочими навчальними планами та освітніми програмами і займає від 1 до 6 місяців залежно від спеціальності. Обсяг програм підвищення кваліфікації визначається з урахуванням мети та складності професійного навчання і становить від 30 до 480 годин.
Навчання відбувається у 8 центрах професійно-технічної освіти (ЦПТО). Там також можуть цим спеціальностям навчатися офіційно безробітні громадяни. Скористатися можливістю можуть не тільки учасники АТО/ООС та російсько-української повномасштабної війни, але й навіть ветерани Афганістану. Центри профтехосвіти знаходяться у Дніпрі, Івано-Франківську, Львові, Одесі, Полтаві, Рівному, Сумах, Деграчах (місто поруч з Харковом) - залежно від обраної спеціальності. Детальніше про це - читайте тут.