Бізнесмен заявив, що в умовах шантажу поводитиметься, як ізраїльтянин - тим більше, що українського громадянства його вже позбавили
Бізнесмен Ігор Коломойський, який уже рік перебуває під вартою за підозрою у кількох злочинах, знову відмовився вносити заставу та звинуватив Україну у рекеті. 25 вересня у Шевченківському районному суді міста Києва було розглянуте клопотання про зміну запобіжного заходу із застави на домашній арешт або особисте зобов’язання (суд відмовив бізнесменові). Заява Коломойського пролунала під час засідання, передає ТСН.
На судовому засіданні Коломойський підтвердив слова своїх захисників щодо безпідставної зміни запобіжного заходу у серпні 2024 року. За його словами, ухвалу слідчого судді було оскаржено в апеляційному порядку, але апеляційну скаргу досі не розглянули. Також бізнесмен пояснив, чому відмовився від часткового внесення застави.
“По-перше, частково - це неможливо вносити. По-друге, є обмеження. А по-третє, я вважаю, що це рекет, який іде з самого верху і з самого початку мені казали, що буде (розмір застави) 3 мільярди з чимось, ще до того, як мене посадили. Мене попередили працівники СБУ, що буде 3 мільярди застава. В мене записані розмови, в яких говорять про 3 мільярди”, - заявив Коломойський.
На зауваження судді щодо зменшення розміру застави до 1 млрд 800 тисяч гривень, бізнесмен відповів, що його принципова позиція полягає в тому, щоб не погоджуватися на “рекет на державному рівні на користь силових структур та судової влади”.
"300 неоподатковуваних (мінімумів) – це реальна сума застави. А коли 100 мільйонів доларів - це те, що збирає наша СБУ за командою адміністрації президента з усіх, кого затримують. Ми мали прецеденти, коли з моїх партнерів збирали по 100 мільйонів”, - заявив Коломойський.
Коломойський порівняв себе із заручником, у якого держава вимагає гроші. Він нагадав, що при цьому "тимчасово" не є громадянином цієї держави, тобто України.
“Мене взяли як заручника, посадили до в'язниці та вимагають гроші. Зважаючи на те, що я ще тимчасово не громадянин України, а громадянин Ізраїлю, є правила в ізраїльтян. Не піддаватися на шантаж та вилучення грошей”, - заявив Ігор Коломойський.
До речі, за той рік, що бізнесмен провів у СІЗО, скоротилася не лише сума його застави. Загалом статки Коломойського за останній рік скоротилися на 22% – до $660 млн, з'ясував у вересні 2024 року Forbes.
Нагадаємо, що у вересні 2023 року олігарху повідомили про підозру за двома статтями. Йому інкримінують шахрайство та легалізацію майна, отриманого злочинним шляхом. Як повідомляли у Бюро економічної безпеки, йдеться про незаконні дії з банківськими документами щодо невнесення Коломойським 5,8 мільярда гривень в касу банку. Також йде мова про заволодіння 5,3 мільярдами гривень, що надалі були "відмиті".
Також проти бізнесмена довели факт організації привласнення понад 3,3 мільярда гривень "Укрнафти". Мова йде про затвердження угод щодо проведення робіт, які в підсумку не виконувалися. Слідство у відношенні інших ймовірних учасників злочинів продовжується.
У травні 2024 року Коломойському повідомили про підозру в організації замовного вбивства юриста, директора українсько-американської Консалтингової компанії "Фарго" Сергія Карпенка у 2003 році у Феодосії (Крим). За версією слідства, Коломойський, щоб помститися, замовив вбивство Карпенка, який супроводжував угоду з продажу "Дніпроспецсталі". Олігарх також боровся за акції підприємства і хотів, щоб юрист допоміг анулювати рішення загальних зборів акціонерів.
Коломойський залишатиметься під вартою щонайменше до 25 жовтня, хоча в одній зі справ йому змінили запобіжний захід із тримання під вартою на заставу 1,8 мільярда грн. Зазначимо, що у листопаді 2023 року суд обрав олігарху запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю внести заставу у розмірі 3,7 млрд гривень, та після цього розмір застави кілька разів зменшували. Коломойський та його захист неодноразово заявляли, що бізнесмен не має наміру вносити заставу
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.