Верховна Рада зробила важливий крок до створення військової поліції в Україні

Читать на русском

Новий підрозділ поліції з'явиться у рамках створення в Україні військової юстиції

Читать на русском
Верховна Рада
Оновлення складу поліції

Новий підрозділ поліції з'явиться у рамках створення в Україні військової юстиції

Заступниця голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар'яна Безугла презентувала доопрацьований законопроєкт щодо створення в Україні військової поліції. Підрозділ матиме певні повноваження й займатиметься злочинами та правопорушеннями серед військовослужбовців.

Про це йдеться на офіційному сайті Верхової Ради. Зазначається, що військова поліція з'явиться у рамках створення в Україні військової юстиції. Законопроєкт окрім Безуглої також презентував голова Комітету Сергій Іонушас та члени робочої групи.

Документ визначає наступне:

  • статус військової поліції,
  • правові засади організації діяльності,
  • загальну структуру та особовий склад,
  • підстави та порядок застосування заходів фізичного впливу, спеціальних засобів, вогнепальної зброї військовослужбовцями військової поліції,
  • правовий та соціальний захист особового складу військової поліції.

Новий підрозділ буде виконувати завдання з підтримання правопорядку і військової дисципліни у Міноборони України, ЗСУ та Державній спеціальній службі транспорту. Після погодження законопроєкту щодо створення військової поліції повинна пройти його реєстрація, а потім – розгляд Комітетом.

Створення спецпідрозділу поліції

Вперше про створення військової поліції заговорили, ще у серпні минулого року. Тоді Міноборони анонсували створення такого підрозділу зі певними повноваженнями. Й після цієї заяви у міністерстві почали працювати над законопроєктом.

Зазначалось, що військові поліцейські здійснюватимуть оперативно-розшукову діяльність, спеціальну превенцію у ЗСУ, ДССТ, а також забезпечення правопорядку та військової дисципліни у Силах оборони. Вони захищатимуть права військових та державного майна, виконуватимуть покарання.

Адвокат Станіслав Ліфлянчик назвав таке рішення дуже слушним та потрібним. На його думку, тепер військовослужбовці будуть розуміти, до кого звертатись у разі потреби.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.