Окружний адміністративний суд Києва неодноразово відзначався скандальними рішеннями
Парламент проголосував за ліквідацію скандального Окружного адміністративного суду Києва. Відповідне рішення підтримали 310 депутатів. Замість нього зʼявиться Київський міський окружний адміністративний суд.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Голосування за ліквідацію ОАСК по фракціях:
Замість ОАСК зʼявиться Київський міський окружний адміністративний суд. Депутати підтримали рішення про його утворення - 326 голосів.
У пресслужбі ОАСК зазначили, що судді та працівники апарату ОАСК продовжують виконувати покладені на них обов’язки. Окружний адміністративний суд міста Києва, Київський окружний адміністративний суд, Черкаський та Чернігівський окружні адміністративні суди входять до складу Шостого апеляційного адміністративного округу. Статистика першого півріччя 2022 року свідчить, що 60% справ Шостого апеляційного адміністративного округу знаходиться в провадженні суддів ОАСК.
"Наразі у провадження судів ОАСК одночасно перебуває майже 60 тисяч справ та матеріалів. В повідомленнях про можливу ліквідацію ОАСК жодним чином не згадується про те, яким чином забезпечать розгляд такої кількості позовів в розумні строки новоствореним судом. Справи, які розглядаються Окружним адміністративним судом міста Києва, за правилами процесуального законодавства будуть розглядатися новим складом новоствореного суду, а їх розгляд розпочнеться спочатку відповідно до положень Кодексу адміністративного судочинства України. Варто розуміти, що в умовах воєнного стану та складної ситуації в енергетичній сфері, а у разі прийняття закону про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва і передачі 60 тисяч справ та матеріалів новоствореному суду, позивачу годі й сподіватись на вирішення спору у розумні строки", - йдеться у повідомленні.
У суді зазначили, що питання подальшого розгляду адміністративних проваджень, яким занепокоєні сторони судового процесу, ймовірно, варто поставити законодавчому органу. Судді ОАСК у випадку голосування за проєкт закону про ліквідацію та його підписання, діятимуть відповідно до приписів Конституції України та профільного законодавства.
Законопроєкт про ліквідацію ОАСК був поданий у парламент президентом України Володимиром Зеленським ще у квітні 2021 як "невідкладний". Варто додати, що НАБУ оприлюднило розшифровку переговорів, які підтверджують позаслужбові зв'язки керівника ОАСК Павла Вовка з Вищою радою правосуддя і впливу на рішення цього органу. Крім того, раніше НАБУ оголосило Вовка у розшук. Він організував і створив злочинну організацію. Як вважають детективи, вона приймала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних еліт і бізнес-кіл. Вища рада правосуддя прийняла рішення про повернення без розгляду тодішній генеральній прокурорці Ірині Венедиктової клопотання про відсторонення від правосуддя глави ОАСК Павла Вовка. Потім НАБУ вручило йому повістку на судове засідання. Пізніше ВАКС відмовився від примусового приводу у відношенні глави ОАСК Вовка. Згодом брата глави ОАСК Вовка звільнили зі служби зовнішньої розвідки через хабар у 100 тисяч доларів.
9 грудня США наклали санкції на Вовка за вимагання хабарів в обмін на втручання у судові та інші державні процеси. До списку також включено двох його найближчих родичів. Сам Вовк заявив, що сім років Окружний адміністративний суд міста Києва та він особисто є об’єктом надмірної уваги групи міжнародних авантюристів.
"Стільки ж часу на боротьбу зі мною витрачаються великі ресурси, в тому числі мабуть, і кошти американських платників податків", - сказав Вовк.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.