У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Партнери України потенційно зможуть передавати нам озброєння швейцарського виробництва
Верхня палата парламенту Швейцарії офіційно схвалила поправку, яка дозволяє повноцінний реекспорт зброї швейцарського виробництва до України. Рішення підтримали 22 голосами, ще 17 були проти, а четверо – утрималися. Таким чином, країни, що купували техніку у Швейцарії, зможуть реекспортувати її до країн, які залучені у збройні конфлікти.
Про це повідомили в ЄП з посиланням на пресслужбу швейцарського парламенту. Рішення Верхньої палати змінює теперішню політику країни в питанні реекспорту зброї. Якщо раніше діючі закони країни не давали можливість нашим союзникам передавати озброєння швейцарського виробництва, то тепер такої перешкоди не буде.
“Країнам, які купують швейцарську військову техніку, має бути дозволено на певних умовах реекспортувати її в країни, залучені в збройні конфлікти”, – зазначено в повідомленні.
Усього рішення підтримали 22 голосами. 17 присутніх були прямо проти таких змін, а ще четверо вирішили не голосувати. У підсумку більшістю голосів рішення було прийняте.
Поправка все ж не робить цей реекспорт повністю вільним. Зокрема, країнам-покупцям зброї із Швейцарії все одно доведеться підписувати декларацію про заборону реекспорту. Проте, вона може бути обмежена на термін до 5 років. Крім цього, здійснювати реекспорт можна буде тільки до країн, що не порушують права людини та не використовують зброю проти цивільних.
Тільки 1 червня нижня палата парламенту країни, Національна рада, провела подібне голосування щодо цієї правки. Там її відмовилися прийняти. Тепер, коли верхня палата ці правки підтримала, у нижній проведуть повторний розгляд.
Чимало країн мають на балансі зброю від Швейцарії, і хотіли б передати її Україні. До прикладу, Німеччина хотіла передати нам боєприпаси для зенітних установок Gepard та кулеметні патрони. Данія зверталася до Швейцарії щодо дозволу на постачання Україні бронетранспортерів Piranha III. Країна, в підсумку, відхилила обидві заявки, що призвело до міжнародної критики.
Нагадаємо, що НАТО розпочинає "безпрецендентні навчання" в Європі, аби продемонструвати росії силу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.