Верещук запропонувала робити безкоштовний закордонний паспорт статусним дітям: про кого саме йдеться

Читать на русском

Віцепрем'єр-міністр виступила за скасування плати за паспорти для дітей-сиріт

Читать на русском
Ірина Верещук
Ірина Верещук пропонує безкоштовні паспорти для дітей без батьківського піклування

Віцепрем'єр-міністр виступила за скасування плати за паспорти для дітей-сиріт

На черговому засіданні Координаційного штабу з захисту прав дітей під час воєнних дій в Україні, віцепрем'єр-міністр Ірина Верещук висунула ініціативу щодо припинення сплати грошового збору за автоматизовану обробку даних при оформленні закордонного паспорта. Ця пропозиція стосується дітей-сиріт та тих, хто опинився без батьківського піклування. Йдеться також про тих дітей, які перебувають за межами країни.

Відповідно до інформації Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій, консульські установи не стягують плату за видачу паспортів для таких дітей зі статусом. Але необхідно зазначити, що ця послуга не є абсолютно безкоштовною, оскільки вона передбачає процедуру автоматизованої обробки даних, за яку потрібно сплачувати.

Така проблема також стосується дітей, які перебувають на території України, підкреслила віцепрем'єр-міністр. Верещук закликала забезпечити українських дітей без батьківського піклування безкоштовними паспортами. 

"Ми не можемо розділяти дітей, які тимчасово проживають за кордоном, і дітей, які перебувають на території України. Ми повинні допомогти отримати відповідні паспорти безкоштовно усім дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування", – зазначила Ірина Верещук.

Так, відповідальним відомствам було доручено опрацювати зазначене питання. Та запропонувати шляхи його вирішення.

 Які ще ідеї запропонувала Верещук та Мінреінтеграції

Віцепрем'єр-міністр Ірина Верещук наголошує на необхідності реалізації масштабних програм з реконструкції шкіл та забезпечення тим самим житла для переселенців. Вона підкреслила важливість таких ініціатив для забезпечення житлових умов для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Верещук також вказала на три ключові проекти міжнародної технічної допомоги, які координує Міністерство реінтеграції та тимчасово окупованих територій України.

Також Верещук розглядала питання про безкоштовну правничу допомогу, яку мають отримувати родини полонених та зниклих безвісти. Зокрема, передбачена можливість отримання безкоштовної юридичної підтримки для наступних категорій осіб: членів родин зниклих безвісти внаслідок особливих обставин та членів сімей громадян України, які були позбавлені особистої свободи через збройну агресію проти України.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

На київській Троєщині триває будівництво верхової гілки з'їзду з Подільсько-Воскресенського мосту. Як саме проєктувальники продумали проїзд транспорту, і від яких варіантів вирішили відмовитися - розкриває інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.