Норвегія забезпечує довгострокову програму соціально-гуманітарної підтримки цивільних українців: Верещук розкрила деталі

Читать на русском

Вона зазначила, що у разі затягування війни, стійкість населення у довготривалій перспективі буде важливою запорукою для перемоги у війні

Читать на русском
Ірина Верещук, МЗС Норвегії, гуманітарна допомога
Ірина Верещук зустрілась з представниками Норвегії

Вона зазначила, що у разі затягування війни, стійкість населення у довготривалій перспективі буде важливою запорукою для перемоги у війні

Ірина Верещук провела зустріч з представниками посольства та Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія. Вона з ними обговорила деталі реалізації "Програми Нансена". Українська посадовиця відзначила, що соціально-гуманітарна підтримка цивільних українців має бути довгостроковою та спланованою. За її словами, Норвегія створила фонд на мільярди євро щодо цього питання. 

Про це Верещук розповіла у своєму офіційному Telegram-каналі. Вона зазначила, що у разі затягування війни, стійкість населення у довготривалій перспективі буде важливою запорукою для перемоги у війні.

Вона відзначила, що Норвегія просунулась у допомозі України. Ця країна стала однією з перших, яка почала дотримуватися політики допомоги українцям.

"Вони створили фонд у 7,3 млрд євро на пʼять років. Це "Програма підтримки України імені Фрітьофа Нансена". Сьогодні мали зустріч з командою посольства та МЗС Королівства Норвегія щодо реалізації "Програми Нансена". Дякую пані послу Хелене Санд Андерсен, а в її особі Уряду Королівства Норвегія за увагу до гуманітарної підтримки України", - додала Верещук.

Що казала Верещук про виплати переселенцям

Віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук 26 січня заявила, що виплати внутрішньо переселеним особам мають бути оптимізовані. За її словами, цього вимагають партнери. А зміни пов'язані зі зменшенням дохідної частини бюджету.Нардепка наголосила, що у 2024 році гроші на допомогу для ВПО знову становитимуть близько 57 мільярдів гривень. В Україні приблизно 4,9 млн осіб вважаються внутрішніми переселенцями. З них 2,5 мільйона щомісяця отримують виплати.

“Ми напряму прив'язані до рішень наших партнерів. Партнери ставлять вимоги постійно верифікувати виплати з метою їх зменшення або оптимізації. Йдеться про те, що за міжнародними лекалами 2 роки достатньо для того, щоб адаптуватися”, – підкреслила Верещук.

Також повідомлялось, що міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій стане основним партнером USAID у проєктах гуманітарного реагування в Україні. Ірина Верещук відзначила, що від початку повномасштабної війни американці надали Україні допомогу у кризовому гуманітарному реагуванні на понад 2 мільярди доларів США. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.