На квартири для ВПО цьогоріч планують витратити майже 140 млн євро: Верещук розповіла про три способи отримати житло

Читать на русском

Віцепрем’єр-міністр наголосила на важливості трьох проєктів міжнародної технічної допомоги, які координує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій

Читать на русском
Ірина Верещук
У питанні житла для ВПО потрібно масштабувати ефективні програми - Верещук

Віцепрем’єр-міністр наголосила на важливості трьох проєктів міжнародної технічної допомоги, які координує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій

Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук заявила про необхідність масштабування програм житлової підтримки для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Вона запропонувала посилити три проекти міжнародної технічної допомоги. Політик акцентувала та тому, що всі ці програми є дієвими і реально працюють.

Про це вона повідомила на телеканалі "Рада". У цьому контексті Верещук наголосила на важливості трьох проєктів міжнародної технічної допомоги, які координує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій:

  1. Будівництво та реконструкція житла з подальшою передачею у довгострокову оренду за доступними цінами. Проект на суму 72,1 мільйона євро передбачає створення 1670 квартир для близько 6000 осіб.

  2. Пільгові кредити на придбання житла під 3% річних. У 2024 році планується надати 425 кредитів на суму 17 мільйонів євро.

  3. Будівництво та реконструкція соціального житла для тимчасового проживання ВПО. Проект на суму 24,2 мільйона євро передбачає створення до 700 квартир.

За словами Верещук, у 2024 році загальна сума цих проєктів складає майже 140 мільйонів євро. Це загалом 2800 квартир, призначених для до 10 тисяч внутрішніх переселенців. Віцепрем’єрка закликала уряди країн-партнерів приєднатися до цих ініціатив для подальшого розширення та підтримки внутрішньо переміщених осіб.

Зазначимо, що ці програми Україна реалізує спільно з німецьким урядом, вони є ефективними та дієвими. Їхнє розширення є важливим кроком у покращенні умов проживання для внутрішньо переміщених осіб, зазначила Верещук.

Порядок надання житла для ВПО: що треба знати

Кабмін вніс зміни до Порядку формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання ВПО. Перелік пріоритетності надання тимчасового житла ВПО доповнено новими категоріями. Тепер туди входять, у тому числі, сім’ї військовослужбовців з-поміж внутрішньо переміщених осіб; ВПО, які повторно перемістилися через збройну агресію рф. А також ВПО з-поміж мешканців відповідної територіальної громади, яка здійснює забезпечення житловими приміщеннями із фонду, житло яких було зруйноване.

В Україні особа зі статусом вимушено переміщеної має право скористатися пільговим кредитом на придбання нерухомості. Йдеться про програму "Надання пільгових іпотечних кредитів внутрішньо переміщеним особам". Подати заявку, зокрема, можна онлайн, за допомогою порталу "Дія". Зокрема, вимушено переміщеним особам пропонують пільговий кредит на термін до 30 років. Але у програмі передбачені певні обмеження. Йдеться про те, що квартира не може бути більше ніж 52,5 квадратні метри на сім'ю з однієї чи двох осіб (плюс 21 квадратний метр на кожного наступного члена родини). Площа та сума іпотеки буде розраховуватися від кількості членів сім'ї, зазначених у заяві.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чи є майбутнє у проєкті тунелю між Оболонню та Троєщиною? Експерт Дмитро Беспалов розкриває правду про фінансові обмеження та реальність масштабних інфраструктурних ідей. Дивіться, що каже він про шанси реалізації цього амбітного проєкту у нашому відео:

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.