Родини полонених та зниклих безвісти отримають безкоштовну правничу допомогу - Верещук

Віцепрем’єр-міністерка оголосила про заплановані зміни до Закону України "Про безоплатну правничу допомогу"

Ірина Верещук
Родинам полонених та зниклих безвісти обіцяють безоплатну правову допомогу
Родини полонених та зниклих безвісти мають отримувати безкоштовну правничу допомогу. Таке питання було розглянуто 21 лютого на міжвідомчій нараді під головуванням віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук. Відповідно до обговореного, наразі заплановане внесення змін до Закону України "Про безоплатну правничу допомогу".
 
Про це повідомило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій у своєму Facebook. Зокрема, передбачена можливість отримання безкоштовної юридичної підтримки для наступних категорій осіб:
  • Члени родин зниклих безвісти внаслідок особливих обставин.
  • Члени сімей громадян України, які були позбавлені особистої свободи через збройну агресію проти України.

"Важливо якнайшвидше вирішити це питання. Необхідно напрацювати нормативні зміни, щоб родини могли отримати безкоштовну правничу допомогу", – наголосила віцепрем’єрка.

Нагадаємо, що в Україні внутрішньопереміщені особи (ВПО) мають право на безкоштовну правову допомогу. Скористатися нею можна у найближчому бюро правової допомоги і не тільки. Куди можна звернутися у Києві - ми повідомляли раніше.

Отримати сприяння з тимчасовим поселенням (на період оформлення документів) і консультаційну підтримку можна звернувшись до Мінреінтеграції за номерами телефонів:

  • (096) 058-84-10 (Viber);
  • (096) 058-83-76 (WhatsApp, Telegram);
  • гаряча лінія Мінреінтеграції: 15-48.

Експерти розповіли, що безкоштовно від Червоного Хреста надається така допомога:

  • продуктові набори;
  • забезпечення побуту;
  • спальні набори;
  • предмети особистої гігієни;
  • кухонні набори тощо.

Для отримання такої допомоги варто звертатися за номером гарячої лінії 0 800 332 656.

Як сім’ї безвісти зниклих військових можуть отримувати пільги

Юристи розповіли, що для отримання пільг сім’ям безвісти зниклих військових потрібно звернутися до територіального центру комплектування та соцпідтримки. Попередньо треба отримати сповіщення від тої ж установи про зникнення особи безвісти. Отримати посвідчення мають право батьки, друга людина з подружжя та діти.

З травня 2023 року в Україні почав свою роботу Єдиний реєстр зниклих безвісти осіб. Туди вносяться всі дані про військових, яких розшукують. У разі, якщо член вашої родини зник і давно не виходив на зв’язок, ви можете першими запустити процес розслідування його зникнення

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Троєщинську гілку метро можуть тягнути через Подільсько-Воскресенський міст і Гаванську затоку до ст.м. Тараса Шевченка, звідти - через Лук'янівку до Вокзальної і далі, на Жуляни. Проте наскільки реалістичні ці проєкти - і чи варто взагалі чекати, розповідає інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube