Верещук запропонувала нетрадиційний варіант квартир для переселенців: хоче перетворити на житло закриті школи

Читать на русском

Віцепрем’єр-міністр розповіла, що хоче масштабувати програми, які реально працюватимуть

Читать на русском
Ірина Верещук розглядає школи як житло для переселенців
Закриті школи може передати громадам міністерство освіти і науки

Віцепрем’єр-міністр розповіла, що хоче масштабувати програми, які реально працюватимуть

Віцепрем'єр-міністр Ірина Верещук наголошує на необхідності реалізації масштабних програм з реконструкції шкіл та забезпечення тим самим житла для переселенців. Вона підкреслила важливість таких ініціатив для забезпечення житлових умов для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Верещук також вказала на три ключові проекти міжнародної технічної допомоги, які координує Міністерство реінтеграції та тимчасово окупованих територій України.

Про це Верещук повідомила під час прямого ефіру на телеканалі "Рада". Всього проєкти три. Відомо, що у 2024 році їхня загальна сума становитиме майже 140 мільйонів євро, що дозволить забезпечити житло для майже 10 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

"Міністерство освіти і науки має розглянути питання передачі оптимізованих шкіл громадам для реконструкції цих приміщень та використання у ролі житла для внутрішньо переміщених осіб", - зазначила Верещук.

Це може стати частиною другого проєкту щодо забезпечення переселенців житлом. Про кожен з них більш детально:

  • Перший проект передбачає будівництво та реконструкцію житла з подальшою передачею у довгострокову оренду за доступними цінами. Вартість проекту складає 72,1 мільйона євро. Це дозволить забезпечити 1670 квартир для близько 6 тисяч осіб.
  • Другий проект спрямований на будівництво та реконструкцію соціального житла для тимчасового проживання ВПО. Його вартість становить 24,2 мільйона євро і дозволить отримати до 700 квартир.
  • Третій проєкт передбачає надання пільгових кредитів на придбання житла під 3% річних. У 2024 році планується надання 425 позик на суму 17 мільйонів євро, загальна сума цього проєкту - 42,5 мільйона євро.

Порядок надання житла ВПО

Уряд України вніс зміни до порядку надання житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), щоб полегшити їхню ситуацію та забезпечити зручні умови проживання. Тепер у перелік пріоритетності для отримання тимчасового житла ВПО включені нові категорії, серед яких сім'ї військовослужбовців з числа внутрішньо переміщених осіб, ті, хто повторно переселився через агресію росії, та ті, хто мешкає на території, де держава забезпечує житло з фонду, а власне житло було зруйноване.

Згідно з програмою "Надання пільгових іпотечних кредитів внутрішньо переміщеним особам" надається можливість отримати пільговий кредит на придбання нерухомості. Ця програма передбачає можливість подачі заявки онлайн через портал "Дія". Кредити надаються на термін до 30 років, проте є обмеження щодо площі квартири - не більше 52,5 квадратних метрів на сім'ю з однієї або двох осіб, з додатковим 21 квадратним метром на кожного наступного члена сім'ї. Розмір іпотеки обчислюється залежно від кількості членів сім'ї, зазначених у заяві.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Є ціла група киян, які палко виступають проти побудови Подільсько-Воскресенського мосту: це мешканці Русанівських Садів. Чого вони бояться насправді, і чому їхні страхи не виправдані, розмірковує інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.