Хакери з України викрадали дані великих світових компаній та вимагали викуп за них в криптовалюті: в МВС розкрили деталі

Читать на русском

Хакери атакували найпотужніші світові компанії Франції, Норвегії, Німеччини, Нідерландів, Канади та США, у своїх жертв вони виманили понад 3 млрд гривень в криптовалюті

Читать на русском
Хакери
За п'ять років хакери атакували понад 1000 серверів світових підприємств

Хакери атакували найпотужніші світові компанії Франції, Норвегії, Німеччини, Нідерландів, Канади та США, у своїх жертв вони виманили понад 3 млрд гривень в криптовалюті

Слідчі Кіберполіції та Нацполіції викрили українських хакерів, які атакували провідні світові компанії. Вони зламували сервіси та викрадали з них інформацію. Після цього вимагали у своїх жертв викуп в криптовалюті. Так злочині "заробили" понад 3 мільярди гривень.

Про це повідомило Міністерство внутрішніх справ України. За даними слідства, починаючи з 2018 року, хакери атакували найпотужніші світові компанії Франції, Норвегії, Німеччини, Нідерландів, Канади та США.

Зловмисники, використовуючи розроблені ними віруси-шифрувальники, здійснювали атаки на сервери провідних світових компаній. Хакери зламували акаунти працівників підприємства-жертви, а потім розповсюджували шкідливий програмний код у корпоративній екосистемі. Вони отримували доступ до серверів та викрадали з них інформацію.

Після цього дані на комп’ютерах жертв зашифровувалися та ставали непридатними. За дешифрування інформації члени міжнародної хакерської групи вимагали мільйонні виплати у криптовалюті.

"Наприклад, за відновлення роботи серверів однієї з провідних хімічних компаній Нідерландів, зловмисники веліли перерахувати 450 BTC (біткоїнів) на підконтрольний криптогаманець, що в еквіваленті складає 48 мільйонів гривень", - розповідають в МВС.

Загалом за п'ять років хакери атакували понад 1000 серверів світових підприємств. Заробили вони на цьому понад 3 мільярди гривень.

Робота над затриманням хакерів тривала декілька місяців. Українські правоохоронці за сприяння колег з США, Норвегії, Нідерландів, Німеччині та Франції ідентифікували 32-річного лідера хакерського угруповання та його чотирьох найактивніших спільників.

Під час міжнародної поліцейської операції правоохоронці провели понад 30 обшуків та припинили діяльність угруповання. У хакерів, зокрема, вилучили дорогі автомобілі:

  • Lincoln Navigator (приблизна вартість 70 тисяч доларів США);
  • BMW X4 (приблизна вартість 31 500 доларів США);
  • Ford Ranger (приблизна вартість 30 тисяч доларів США).

Діяльність українських хакерів

Деякі хакери з України працюють на користь нашої держави. Так, нещодавно стало відомо, що українські хакери зламали департамент інформації та масових комунікацій міністерства оборони росії та отримали доступ до російської систему моніторингу та аналітики ЗМІ "Катюша".

Атаку здійснили фахівці "Кібер Спротиву". В результаті українське відомство отримує щотижня звіти з цієї бази даних про кількість випущених матеріалів та темпи виконання плану з їх створення і поширення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.