Вчені виявили прихований вид депресії, адже людина виглядає, як зазвичай - протестуй себе

Читать на русском

Новий вид депресії виявився ще підступнішим за класичний прояв хвороби

Читать на русском
Депресію лікують антидепресантами, до яких немає звикання
За наявності у вас більшості симптомів не мучтесь на самоті - зверніться по допомогу до спеціаліста!

Новий вид депресії виявився ще підступнішим за класичний прояв хвороби

Вчені з'ясували, що українці зіткнулися з новим видом депресії. Її складніше діагностувати, адже людина виглядає, як зазвичай. Новий різновид психічних розладів отримав назву високофункціональної депресії і виявився навіть більш підступним, ніж класичний варіант цього доволі важкого й неприємного захворювання.

Нова депресія ніби адаптувалася до світу високих швидкостей. Вона майже не заважає працювати і виглядати цілком благополучно. Втім, люди, які страждають на неї, перестають радіти життю та відчувати піки емоцій. Все сприймається притуплено і не викликає зацікавлення. Людина не отримує задоволення від улюблених занять, при цьому списуючи хронічну проблему на втому чи стрес.

Причини депресії можуть бути геть різними. Це може бути втрата близької людини, травми психіки, пролонговані стресові ситуації на кшталт війни тощо. Часто люди не звертаються за допомогою та опиняються у замкнутому колі, вибратися з якого самостійно їм не вдається.

Перевірте себе

  • Ви маєте апетит, втім смак їжі не приносить жодного задоволення,
  • займаєтесь спортом, втім не відчуваєте енергії та підйому опісля,
  • вдосталь чи навіть більше, ніж раніше спите, однак відчуваєте недосипання,
  • увечері вам складніше заснути, а вранці важче встати з ліжка,
  • яскраві емоційні події внутрішньо ніби проходять повз вас,вас часто переслідує відчуття, що між вами і світом ніби виникло невидиме "скло",
  • спілкування з оточенням, навіть близькими та друзями, не дають відчуття близькості,
  • навіть у веселій компанії ви почуваєтесь за бар'єром власної замкнутості,
  • вам важко зосередитись на чомусь одному чи довго утримувати фокус уваги, 
  • ви стали важкими на підйом і швидко втомлюєтесь,
  • вам складно примусити себе почати щось нове,
  • все довкола стало сірим та безбарвним.
Додамо, що класична депресія все ж таки неабияк натякає на себе. Зазвичай тим, що людина припиняла будь-які соціальні активності та розривала усі зв'язки. Чи могла перестати стежити за власним виглядом та навіть гігієною.
 
У найтяжчих випадках проявів клінічної депресії пацієнти навіть можуть бути позбавлені можливості виконувати хатню роботу й обслуговувати себе у побуті. Їм складно вийти на вулицю чи навіть встати з ліжка. В декого з пацієнтів можуть проявитись суїцидальні нахили. Така депресія зі зрозумілих причин потребує госпіталізації.
 
За Міжнародною класифікацією хвороб існують також переддепресивні стани, за яких людина перебуває на межі між "небажанням жити" та сплесками гіперактивності в намаганнях собі хоч якось допомогти. Останнє може призводити до розвитку різноманітних залежностей. А отже - воно вам треба?
 
Інформатор радить, почуваєтесь недобре тривалий час - проконсультуйтесь із психологом. 
 
Високофункціональна депресія не робить людину відлюдькуватою, втім навіть в компанії хворий почуваються немов на самоті 
Високофункціональна депресія не робить людину відлюдькуватою, втім навіть в компанії хворий почуваються немов на самоті 

Важливо знати!

Депресію лікують антидепресантами, до яких немає звикання. Натомість полегшення пацієнт відчуває вже через тиждень-два. Ці сучасні препарати є безпечними, вони діють на нейромедіатори мозку та провокують затримку серотоніну в його корі.

Останнє призводить до нормалізації психологічного стану, в людини покращується настрій, повертається жага до життя! Зауважимо, що різко припиняти прийом даних препаратів не бажано, дозу слід знижувати поступово, про що лікар неодмінно повідомить на початку їхнього прийому.

Також їх в жодному разі не можна змішувати, скажімо, з алкоголем. Втім, обираючи між способами "зняття стресу", безсумнівно екологічніше обрати антидепресанти. Оскільки відомо, що алкоголь лише оманливо приносить полегшення нервовій системі та жодним чином не лікує її, а навпаки - руйнує і провокує на різноманітні error 404. 

Довідка. Депресія – це психологічний розлад (хвороба), що характеризується тривалим пригніченим станом, втратою інтересу до повсякденних справ, а також усього того, що раніше викликало зацікавленість та приносило задоволення. Від цієї хвороби не застрахована жодна людина, однак чоловіки страждають на неї частіше за жінок. Також "ген" депресії може передаватись у спадок. 

Селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС) мають накопичувальний ефект, а отже приносять полегшення не миттєво
Селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС) мають накопичувальний ефект, а отже приносять полегшення не миттєво

Нагадаємо, самолікування є шкідливим та навіть небезпечним для здоров'я. Тим більше, що подібні препарати можуть мати різні спектри дій і є рецептурними, а отже потребують консультації лікаря-психотерапевта. Не мучтеся, поділіться своїми проблемами з тими, хто знає, як вам допомогти, поверніть собі смак до життя

Раніше Інформатор вже писав, як саме краще вгамовувати стрес та тривогу. В МОЗ наполягають, 9 з 10 українців протягом повномасштабної війни особисто відчули хоча б один з симптомів психотравми. Наразі 40-50% з нас потребують психологічної підтримки.

У відомстві додатково підготували серію відео, що пояснюють як діяти в екстримальних психологічних умовах. Всі ці поради апробовані ВООЗ в боротьбі зі стресом. В них йдеться про методики нарощування стійкості, ефективну боротьбу з тривогою та навички з управління проблемами. 

Також ми писали про те, як правильно плакати, аби полегшити свій емоційний стан.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.