Українці неправильно плачуть. А як треба? - висновок медиків

Існують прості правила, за дотримання яких цей процес може пройти куди приємніше та корисніше

Дівчата плачуть
Кожному з нас часом необхідно виплескувати емоції, що накопичилися

Кожному з нас часом необхідно виплескувати емоції, що накопичилися. Насамперед це корисно як для ментального, так і для фізичного здоров'я. Але мало хто знає, що можна плакати якось неправильно. Наприклад, у такі моменти може збиватися дихання чи закладати вуха. А ще сльози мають значний список позитивних терапевтичних властивостей. Тому існують прості правила, за дотримання яких цей процес може пройти куди приємніше та корисніше.

Як правильно плакати?

Ніколи не плачте, лежачи на спині. По-перше, у такому положенні неможливо правильно дихати, бо одразу ж закладає носа. А по-друге, лежачи на спині, сльози затікають у вуха і стає надто лоскітно. Для людини, яка вже налаштувалась як слід поплакати, це однозначно мінус! Якщо дуже хочеться поплакати в ліжку, краще вибирай позу, в якій ти лежиш на боці.

Плачте на боці
Плачте на боці

Найкращі в цьому процесі вчителі - діти. Саме тому - плачте як діти, наврид, від душі, "схлипуючи" (дуже короткий рефлекторний вдих), постарайтеся на видиху трохи відкрити рота і розтягнути видих (як бабусі на лавці, зі звуком "Ха!", створюючи практично стогін). Якщо після плачу народжується крик "Аааа!", не стримуйте його. Кричіть - так тіло і психіка позбавляється гніву, страху, болю.

Плачте як діти
Плачте як діти

Не забувайте моргати. Часто, коли очі наповнюються сльозами, ми забуваємо моргати. Мозок помилково думає, що слизова оболонка вже досить зволожена, тому і не дає таку команду організму. Але насправді навіть під час найсильнішої істерики необхідно моргати, щоби в очах не утворилося ніякої інфекції, яку можна занести руками, коли витираєш сльози.

Моргайте
Моргайте

Сльози - процес інтимний. Подумайте, чи треба допускати до нього чужих. Тому плакати потрібно в відокремленому місці. Якщо вдома живете один/одна - це звичайно не складе труднощів, але не у всіх така ситуація. Хтось студент в гуртожитку, хтось живе з родичами. Вихід все ж є! У кого є машина - гарний варіант усамітнитися, у кого вдома є душ, теж хороший варіант - під шум води вас ніхто не почує.

Плачте наодинці
Плачте наодинці

Не затримуй дихання. Часто під час плачу ми настільки сконцентровані на тому, щоб емоційно розвантажитись, що забуваємо навіть дихати. Зазвичай це відбувається, коли разом зі сльозами ми випускаємо все повітря в легенях. Щоб дихання не збивалося, не забувайте набирати якнайбільше повітря на зітханні. І в ідеалі робити це через ніс.

Навіщо плакати с психологічної точки зору

Плакати корисно для пульсу та тиску. Зазвичай сльози приходять після гучних скандалів, нападів люті. Ви, напевно, знаєте, що такі сплески емоцій викликають прискорене серцебиття та підйом артеріального тиску. Це відбувається через викид у кров гормонів адреналіну та кортизолу. Сльози мають зворотний ефект - вони змушують серце битися спокійніше, розширюють судини, нормалізують тиск. Хочете, щоб серце служило Вам довгі роки вірою та правдою? Дозволяйте собі заплакати після бурхливого з'ясування стосунків.

Почуття тривоги як рукою зніме. Британські дослідники провели цікаве опитування. Вони поспілкувалися з 1000 респондентів віком від 18 до 34 років і з'ясували, що кожен п'ятий опитаний через почуття підвищеної тривоги проливав гіркі сльози буквально минулого тижня. Це досить показовий результат. Деякі пані, які взяли участь в опитуванні, розповіли, що мають звичку усамітнюватися в туалетній кімнаті на роботі, коли їх долає почуття тривоги. Такий нехитрий маневр допомагає "випустити пару". Сльози начебто змивають негативні емоції та налаштовують людину на боротьбу з неминучими труднощами. 

Плач підвищує настрій, гармонізує емоції. Виявляється, що сльозам під силу не тільки вгамувати біль, а й підняти настрій. Коли ми плачемо, то дихаємо частіше, а це гарантує інтенсивне надходження свіжого повітря в організм. Вчені кажуть, що приплив кисню допомагає поглянути світ по-новому. За допомогою сліз наше тіло начебто налагоджує розбалансований внутрішній стан, допомагаючи вирішувати повсякденні завдання та виходити переможцями із форс-мажорних ситуацій.

Можна зробити це звичайною щотижневою (як вам душа підкаже) практикою, у відокремленому місці, на природі, у душі. Поставтеся до цього як до гігієнічної процедури, але не використовуйте алкоголь, щоб розплакатися. Це зовсім інша історія, з алкоголем механізми проблем душі лише посилюються.

І ще. Існує така медитативна практика, яка допомагає зняти емоційні блоки: 20 хвилин сміху, 20 хвилин плачу і 20 хвилин просто тиші (сидячи чи лежачи). Це допоможе розвантажити психіку та зняти стрес, а це так важливо у сучасному світі.

Медитація
Медитація

Нагадаємо, раніше Інформатор писав про божевільні традиції, від яких врятовані українські молодята.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube