Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Поки комету, яка носить назву Нішімура, все ще видно в телескоп і бінокль після заходу сонця
Вчені нещодавно відкрили комету, котра з'являється в полі зору людей лише раз на чотири століття. Раз на 437 років комета обходить довкола Сонячної системи. Існує проміжок часу, коли її видно з Землі. Та наразі комета переходить у так зване "вікно закриття". Комета зникне з нашого поля зору вже зовсім скоро, наблизившись до Сонця на відстань 10 млн кілометрів.
Комета носить назву Нішімура - C/2023 P1 - вже по традиції вона була названа на честь астронома, що її відкрив. Це сталося цього літа, 12 серпня. Астрофотографи вже понад місяць фіксують її виразний фотогенічний зелений колір комети та довгий тонкий хвіст, йдеться в матеріалі Iflscience.
Комети мають величезні хвости, які можуть тягнутися на мільйони чи сотні тисяч кілометрів, але їхнє ядро являє собою суцільний "брудний сніжний ком" із льоду та пилу. Це означає, що вони стають яскравішими, коли наближаються до Сонця, лід нагрівається, а космічний камінь викидає заряджений газ, який називається плазмою. Саме він і стає хвостом комети, який можна побачити на знімках. Це красиве космічне явище.
Астрономи також повідомляють, що ця комета - бувала. Адже в цьому циклі оберту навколо світила вона постраждала від сонячного шторму. Той на короткий час здув хвіст плазми, але він повернувся. Поки комету все ще видно в телескоп і бінокль після заходу сонця. Наступного разу комету Нішімура можна буде побачити в нашому небі лише у 2458 році.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.