У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Наразі Антикорупційне бюро має в себе в провадженні близько 80 справ стосовно розкрадань
Директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Семен Кривонос офіційно визнав розкрадання в “Укрзалізниці” системними. З 2015 року цілий підрозділ займається справами по компанії. Загалом збитки від розкрадань уже оцінюють в понад 700 млн гривень.
Про це Кривонос заявив під час інтерв’ю для Укрінформу. Зараз НАБУ розслідує близько 80 справ, кожна з яких стосується саме “Укрзалізниці”. Розкрадання фактично було постійними і проводилися за сформованими схемами в різних підрозділах компанії.
За час роботи відділу НАБУ, який з 2015 року займається виключно справами “Укрзалізниці”, було притягнуто до відповідальності вже вісьмох керівників департаментів компанії. Вони займалися закупівлями. Розслідування при цьому продовжуються.
“Там постійна проблема з привласненням коштів саме на публічних закупівлях, є ознаки створення бек-офісів, які отримують "відкати". Це свідчить про необхідність системних змін на "Укрзалізниці" для усунення самої причини виникнення корупції”, – зазначив директор НАБУ.
Для досягнення мети Антикорупційне бюро надало уряду рекомендації. Проте, чимало з них вжиті так і не були. Кривонос наголосив, що всі ці рекомендації залишаються актуальними. Він також висловив надію, що скоро про це згадаються, і ситуацію із закупівлями в “Укрзалізниці” можна буде виправити.
Нещодавно Служба безпеки України провела затримання в Дніпропетровській області. До рук спецслужби потрапив працівник “Укрзалізниці”. Виявилося, що він збирався підірвати залізницю в області. Встановлено, що зробити це він мав за вказівками російських спецслужб.
Водночас, в самій “Укрзалізниці” проводять активну дерусифікацію. В рамках цього проводяться перейменування багатьох залізничних станцій. Проєкт масштабного перейменування готували з 2022 року, але сформували комплексну програму тільки нещодавно. Вона розрахована на 2023-2025 роки.
Нагадаємо, що в "Дії" відтепер можна закрити ФОП в режимі онлайн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.