ВАКС обрав запобіжний захід екссекретарю МВС: в чому його підозрюють

Колишньому секретарю МВС Тахтаю обрали захід у вигляді внесення застави у 33 млн гривень

Корупція, Олексій Тахтай
Протягом п'яти днів Тахтай повинен внести вказану суму у вигляді застави

Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) 22 січня обрав запобіжний захід для колишнього секретаря Міністерства внутрішніх справ України Олексія Тахтая. Він повинен протягом п'яти днів внести за себе заставу у розмірі 33 млн гривень. Також на нього покладуть інші процесуальні обов'язки.

Про це сказано у повідомленні пресслужби Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Зазначається, що Тахтая викрили на отриманні неправомірної вигоди та заволодінні коштами.

"22 січня 2025 року слідчий суддя ВАКС за клопотанням детективів НАБУ, погодженим прокурором САП, застосував запобіжний захід до колишнього високопосадовця МВС України, якого викрили на заволодінні мільйонними коштами та одержанні неправомірної вигоди", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що суд таким чином задовольнив вимоги обвинувачення. Протягом п'яти днів Тахтай повинен внести вказану суму у вигляді застави.

Війна проти корупції: статистика від НАБУ

У жовтні виповнилося 10 років з дня підписання указу про створення агенства. За цей час детективи притягли до відповідальності 1500 людей, в тому числі 200 чиновників. Також завдяки НАБУ державі відшкодували понад 9 млрд грн збитків. Тільки у вересні 2024 року НАБУ та САП відкрили 51 кримінальне провадження і повідомили про підозру 15 особам.

Вперше НАБУ і САП повідомили про підозру 17 грудня 2015 року. Підозрюваним став посередник у передачі 4000 доларів хабаря одному із суддів міського суду Сєвєродонецька. Він обіцяв звільнити особу від відбування невідбутої частини покарання та зняти арешт з автомобіля.

У I півріччі 2024 року НАБУ та САП провели активну роботу у боротьбі з корупцією. Загалом було відкрито 323 нових розслідування, в рамках яких 166 осіб отримали статус підозрюваних, а 131 особа була обвинувачена. З них 36 корупціонерів були покарані.

Раніше Інформатор писав, що Верховна Рада 29 жовтня прийняла законопроєкт №12039 про угоди зі слідством у корупційних справах. Документ дозволяє викрити своїх спільників, відшкодувати збитки, виплатити великий штраф та отримати менший термін ув'язнення, ніж вимагає Кримінальний кодекс. Закон підтримали й САП і НАБУ.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube