“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Розробником стала аерокосмічна компанія
Європейські регулятори схвалили продаж першого штучного серця. Його розробляли 27 років.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на авторитетне видання Bloomberg .
Хірург і винахідник серцевого клапана Ален Карпентье запропонував розробити штучне серце французькому промисловцеві Жан-Люку Лагардера у 1993 році.
Лагардера надав Карпентьєра кілька лабораторій і інженерів з власної ракетної компанії Matra. З роками проект розширився, зокрема, за рахунок злиття компаній. Зараз штучний орган отримав символічну назву Carmat,що дослівно перекладається як Карма.
Час витрачений на розробку серця автори проекту називають рекордом, "з огляду на складність такого пристрою". Далі в їх планах - пошук лікарів і медцентрів, а також пацієнтів, які погодяться співпрацювати і ризикнуть трансплантувати штучний орган людині.
При цьому, в компанії планують налагодити виробництво серця в другу зміну.Carmat почне продажі пристрою в другому кварталі, повідомила компанія в середу.
"Штучне серце Карма" має величезний потенціал, і до 2030 року може бути продано на суму в 700 мільйонів євро", - вважають аналітики. Акції компанії дійсно ростуть.
Раніше Інформатор повідомляв, що у Львові зробили рідкісну операцію на серці: без будь-яких розрізів .
Також читайте, у Львові робот-хірург Da Vinci провів першу операцію .