Україна протягом доби імпортуватиме електроенергію з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови
В Україні споживання електроенергії стабілізувалось і відповідає сезонним показникам. Графіки відключення світла не застосовуватимуться. Через бойові дії та з інших причин знеструмлені 484 населені пункти. Про це 30 вересня повідомили в Укренерго.
Споживання електроенергії стабілізувалось і відповідає сезонним показникам. Сьогодні, 30 вересня, його рівень, станом на 09:00, був таким же, як і попереднього робочого дня – у п’ятницю, 27 вересня. Вчора добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 1,9% нижчим, ніж у суботу, 28 вересня.
"Наразі енергосистема України продовжує відновлюватись після дев’яти масованих атак росіян. На енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти. В години максимального споживання в енергосистемі зберігається дефіцит потужності. Тому користуватись потужними електроприладами краще у період найефективнішої роботи СЕС – з 10:00 до 16:00", - закликали в Укренерго.
Імпорт електроенергії відбуватиметься протягом доби з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 12 248 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 1532 МВт. Через бойові дії та з інших причин повністю або частково знеструмлені 484 населені пункти. Зокрема, внаслідок бойових дій є нові знеструмлення у Донецькій, Харківській, Дніпропетровській областях. Через наслідки негоди були знеструмлені 32 населені пункти на Хмельниччині.
Україні знадобиться щонайменше рік для відновлення енергетичної генерації після ворожих обстрілів. І це - за умови припинення бойових дій, висловився в інтерв'ю Главреду керівник програми "Енергетика" Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп. Він не згоден зі сценарієм, за якого Україна житиме з відключеннями чотири роки.
"Якщо, скажімо, припиняються бойові дії та обстріли, то за хороших темпів відновлення, вже через рік ми про це забудемо. Потрібен рік активної роботи для того, щоб відновити генерацію від того стану, який є зараз", - пояснив Прокіп.
Але йдеться не тільки про відновлення пошкоджених обстрілами об'єктів.
"Це і ремонти, і будівництво нової генерації. Тут потрібно оцінювати ситуацію окремо по кожному з об'єктів і враховувати те, чи піддається він відновленню, і скільки це може коштувати", - додав Прокіп.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.