Автотрансформатори адаптують напругу до передачі мережами відповідного класу, таке обладнання унікальне і коштовне
В Укренерго показали відео робіт з монтажу та підготовки до включення нових автотрансформаторів на підстанціях в південному регіоні. Їх встановлюють на заміну аналогічному обладнанню, знищеному внаслідок ворожих ракетних і дронових атак. Про це повідомили в Укренерго.
Вказується, що автотрансформатор – ключовий елемент у транспортуванні електроенергії від об’єктів генерації (електростанцій) до мереж операторів системи розподілу (обленерго). Його завдання – адаптувати напругу до передачі мережами відповідного класу. Таке обладнання унікальне і коштовне. На виготовлення одного автотрансформатора потрібно 6-12 місяців, і робиться він, як правило, тільки «під замовника» та з урахуванням конкретних умов експлуатації, а не на вільний продаж.
"Ремонтні бригади «Укренерго» встановлюють рекорди, замінюючи високовольтне обладнання у 4-5 разів швидше, ніж європейські колеги. До прикладу, середній термін збирання, монтажу та підготовки до включення в роботу автотрансформатора на об'єктах європейської мережі системи передачі складає 3 місяці. Спеціалісти «Укренерго» можуть це зробити за 3 тижні, включаючи час на переміщення. У нас зараз накопичений величезний досвід відновлення підстанційної інфраструктури, якого немає більше ні в кого. Наші ремонтники та інженери можуть проводити реальні майстер-класи на тему оперативного відновлення енергооб’єктів", - зазначає тимчасовий виконувач обов'язків голови правління НЕК "Укренерго" Олексій Брехт.
На відео – роботи з монтажу та підготовки до включення нових автотрансформаторів на підстанціях «Укренерго» в південному регіоні. Вони встановлюються на заміну аналогічному обладнанню, знищеному внаслідок російських ракетних і дронових атак. pic.twitter.com/3DmIhAkqlJ
— Інформатор (@informatorua) September 27, 2024
Зазначається, що 1 500 співробітників «Укренерго» у складі 40 ремонтних бригад щодня долають наслідки ворожих обстрілів і готують енергосистему до зими. Для розуміння навантажень: лише за один минулий рік фахівці замінили стільки трансформаторного обладнання, скільки європейські оператори співставних енергосистем (наприклад, Польщі) міняють за 10 років.
"Дякуємо всім співробітникам підстанцій, інженерам, електромонтерам, електрослюсарям, ремонтникам, водіям і машиністам, які щодня працюють над тим, щоб забезпечити надійне електропостачання споживачів кожного регіону України", - додали в Укренерго.
Російська атака, яка відбулася 26 серпня, ледь не зруйнувала об'єднану енергосистему України. Про це в ефірі телеканалу "Київ24" заявила кандидатка хімічних наук, співзасновниця ГО "Антикризовий експертний ядерний центр України" Ольга Кошарна. Вона зазначила, що три енергоблоки Рівненської АЕС було відключено від мережі після атаки 26 серпня. Своєю чергою Хмельницький енергоблок працював не в об'єднану енергосистему, а на Польщу. Після чого відключився енергоблок й на Південноукраїнській АЕС.
"Дуже небезпечна ситуація була. Вони били не по відкритих розподільчих пристроях, а по трансформаторах другого ешелону. Це була не регламентна зупинка. Ми були на межі радіаційної аварії", - наголосила Кошарна.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.