В Укренерго пояснили, при якій кількості черг відключень світла електрики не буде понад 12 годин

В Укренерго пояснили, як кількість черг впливатиме на обсяги електропостачання для кожної окремої області

Енергетика
Кількість обмежень залежить від кількості черг в регіоні

Через російські удари втрати української енергосистеми перевищують 9 ГВт, тож з посиленням спеки зростає споживання і кількість обмежень. В Укренерго пояснили, зокрема, як відрізнятиметься ситуація з електропостачанням в регіоні, якщо там діє одна, дві, чи чотири черги відключень одночасно.

Про це пише Інформатор з посиланням на повідомлення "Укренерго". Там наводять наступний приклад:

  • 1 черга графіків – 4 години обмежень за добу;
  • 2 черги – 8 годин обмежень за добу;
  • 3 черги – 12 годин обмежень за добу;
  • 4 черги – понад 12 годин обмежень за добу.

Зокрема сьогодні, 9 липня, обленерго застосовують обмеження споживання протягом всієї доби. Зранку і до 14:00 застосовуються 2 черги графіків погодинних відключень. Далі – з посиленням спеки –  планується застосовувати 3-4 черги. 

Споживачі поділені на шість черг: що це означає для споживача

В Укренерго повідомляють, що споживачі кожної області поділені на 6 черг. Черга – це група побутових споживачів та бізнесу, які споживають певну кількість мегават.

"Споживання в областях відрізняється за обсягами, оскільки залежить від обсягу споживання критичної інфраструктури, та кількості промислових підприємств, які імпортують більше 80% обсягу свого споживання", - повідомляє Укренерго.

Таким чином, якщо в регіоні діє одна черга графіків, для споживача це означає лише 4 години відключень на добу. Якщо дві черги, то вісім, а якщо 4 - споживач буде без світла 12 годин на день.

Головна причина — російські удари. Що ще впливатиме на графіки

Головна причина застосування графіків погодинних відключень – наслідки восьми ракетних та дронових ударів по українських електростанціях, які росіяни здійснили з початку цього року, йдеться у повідомленні.

Втрати української енергосистеми у 9 ГВт потужності еквівалентні споживанню у пікові години влітку Нідерландів або Фінляндії. Зараз в Україні "не відбувається і не передбачається" експорту електроенергії, повідомляють в компанії. Станом на ранок без світла - 504 населені пункти.

Ситуацію ускладнює спека. Також через негоду знеструмлені споживачі у Донецькій області, а через бойові дії є нові знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.

"На дефіцит потужності в системі також впливає зростання споживання через літню спеку. Коли за графіком повертається світло, будь ласка, не вмикайте потужні електроприлади одночасно. За можливості, обмежте використання кондиціонерів", - йдеться у повідомленні.

Відключення світла в Україні. Які прогнози?

Інформатор раніше наводив оприлюднений гендиректором компанії Yasno Сергієм Коваленком базовий прогноз відключення електроенергії у зимовий період 2024-2025 років. За цим прогнозом, українці будуть без світла до 12 годин щодоби. За словами Коваленка, дефіцит електроенергії коливатиметься у межах 30-35%. Після заживлення критичної інфраструктури громадини матимуть лише 50% від усього обсягу електроенергії. 

Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова повідомила, що втрата у дев'ять гігаватів електроенергії складає половину необхідного обсягу для забезпечення енергією країни зими 2023-2024. (До 2022 року потужності виробництва електроенергії сягали 55 гігаватів). В результаті обстрілів та незаконної окупації українських територій ця потужність різко впала до менше ніж 20 гігаватів наразі. Чиновники говорять, що зимою країна може залишитися без тепло- та водопостачання.

Нагадаємо, з 1 червня цього року ціна на електроенергію зросла і складає 4,32 грн/кВт-год. Тим часом українці вимагають зменшити тарифи на світло в будинках з електроплитами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube