Крадіжка 10 млн грн на закупівлі бронежилетів: експосадовцю Укренерго Тоцькому обрали запобіжний захід - САП

Читать на русском

Частину із закуплених бронежилетів для співробітників енергокомпанії в результаті взагалі не поставили, а частина досі лежить на складах через погану якість

Читать на русском
Тоцький
Департамент Тоцького взагалі не мав повноважень займатися закупівлями в Укренерго

Частину із закуплених бронежилетів для співробітників енергокомпанії в результаті взагалі не поставили, а частина досі лежить на складах через погану якість

Посадовцю Укренерго, який причетний до корупційної схеми з бронежилетами, Сергію Тоцькому обрали запобіжний захід. Вищий антикорупційний суд частково задовольнив клопотання прокурора САП та встановив йому заставу розміром 5 млн грн, а також заборонили спілкуватися зі свідками справи.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Тоцький - колишній керівник департаменту економічної безпеки НЕК Укренерго.

За версією сторони обвинувачення, Тоцький у березні 2022 року пролобіював закупівлю бронежилетів кустарного способу виробництва за завищеними цінами у фірми, яка до повномасштабного вторгнення не мала жодного відношення до виробництва засобів індивідуального захисту. Компанія займалася поставками харчових продуктів.

Плити виготовляли з металу, призначеного для захисту автомобілів. Компанія не мала ліцензії на виробництво бронежилетів. Ба більше, значну частину цих бронежилетів в результаті взагалі не поставили, а частина досі лежить на складах через погану якість.

"Прокурор зачитав докази обвинувачення, з яких вбачається, що Тоцький відхилив пропозиції інших постачальників з нижчою ціною, а директор компанії, у якої купували бронежилети, виїхав з України, як тільки детективи почали активне розслідування", - пише ЦПК.

Також в актах прийому-передачі вказані вантажні автомобілі, які нібито доставляли бронежилети по Україні. Проте насправді ці авто в той період не покидали межі західного регіону.

Експертиза встановила, що бронежилети хоч і відповідають 4 рівню захисту, але ціна у 16 500 грн була значно завищена. Захист же стверджував, що експертиза була проведена з недоліками, а ціна нібито обумовлювалася малим строком поставки.

"За версією захисту, департамент Тоцького взагалі не мав повноважень займатися закупівлями в Укренерго та не мав жодного впливу на посадових осіб, які організовували закупівлі", - кажуть в центрі протидії корупції.

Сам Тоцький пояснив, що в тих умовах намагався діяти як краще, адже потрібно було багато якісних бронежилетів і дуже швидко. Нібито інші виробники, які пропонували бронежилети за значно нижчою ціною, не могли виконати таке замовлення в стислі строки. Дешеві бронежилети прострілювалися, а він придбав не найдорожчі, але, на його думку, якісні. При цьому Тоцький не зміг пояснити, чому представник виробника звернувся до нього напряму, а не через офіційні засоби комунікації Укренерго.

Також на суді постало питання щодо нібито наявності російського паспорта у Тоцького. За його словами, він не має і ніколи не мав громадянства РФ, а паспорт на його ім'я та з його фото нібито видали невідомій особі. Про це йому нібито повідомили представники ФБР, які раніше затримували його у США.

Прокурор просив заставу у розмірі 10,1 млн грн, однак, врахувавши майновий стан Тоцького, слідчий суддя встановив 5 млн грн застави. Також на Тоцького поклали певні обов'язки, зокрема щодо заборони спілкуватися зі свідками та відвідувати певні приміщення.

Справа Тоцького

Про корупційну схему Сергія Тоцького стало відомо 26 червня від НАБУ. Тоді правоохоронці не називали імені підозрюваного.

НАБУ, САП та СБУ повідомили Тоцькому про підозру у зловживанні владою (ч. 2 ст. 364 КК України). За даними слідства, начальник департаменту безпеки Укренерго забезпечив придбання бронежилетів за ціною, що вдвічі перевищувала ринкову. При чому постачальник не мав необхідних дозвільних документів. Внаслідок цього державі було заподіяно 10,3 млн грн збитків.

Санкція інкримінованої статті передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Також покарання передбачає штраф від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 757 тисяч до 1 млн 514 тисяч грн).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.