У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Основна мета візиту - розвиток міжпарламентської співпраці Польщі та України
В Україну вперше прибув спікер польського Сейму. Шимон Головня приїхав до Києва потягом вранці 19 червня. Офіційна мета візиту - поглиблення міжпарламентської співпраці.
Також візит є демонстрацією міцності відносин між Польщею та Україно. Про це в Telegram повідомила пресслужба Верховної Ради.
Зустрічав Головню особисто його український колега, спікер ВР Руслан Стефанчук. Свій візит спікер польського парламенту розпочав з вшанування і покладання квітів до Стіни пам'яті біля Михайлівської площі.
“Це важливий візит для розвитку міжпарламентської співпраці та свідчення підтримки українсько-польських відносин!”, — йдеться у повідомленні Верховної Ради.
Стефанчук вже встиг подякувати Головні за приїзд. Він також відзначив важливість участі польського президента Анджея Дуди в саміті миру, який нещодавно пройшов у Швейцарії. Крім цього, під час переговорів сторони торкнулися питання членства України в НАТО.
“Окремо подякував польській стороні за незмінну підтримку України на нашому шляху до членства в НАТО. У липні відбудеться Саміт НАТО у Вашингтоні, передуватиме цьому висока зустріч на рівні голів парламентів країн-членів НАТО. І я розраховую, що ми вийдемо на спільну позицію парламентів щодо наближення України до Альянсу”, — заявив Руслан Стефанчук.
Відомо також, що Головня виступив у Верховній Раді. Зазначається, що свою промову він почав українською мовою.
Нагадаємо, що з початку повномасштабної війни Варшава підтримує Київ. Польща прийняла понад мільйон наших біженців, що дозволило підняти ВНП цієї країни на декілька відсотків (це дуже багато, йдеться про десятки мільярдів доларів). Також Польща постійно підтримує Україну саме військовим шляхом.
Наразі відомо, що Варшава готує вже 45-й за рахунком пакет допомоги Києву. Хоча офіційні деталі пакета не розголошуються, очікується, що він включатиме нову партію військової техніки та інших необхідних матеріалів. Сума також не розголошується, однак попередні два вартували загалом сто мільйонів євро.
Раніше "Інформатор" писав про плани Польщі створити підрозділ з українських чоловіків, які мешкають на її території.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.