В Україну повернули тіло журналістки Вікторії Рощиної: знадобилися кілька ДНК-експертиз

Тіло дівчини повернули в рамках обміну наприкінці лютого, певний час потрібно було зберігати тишу

рощина
Вікторія Рощина. Фото: Getty Images

В Україну повернули тіло журналістки Вікторії Рощиної, яка загинула у російському полоні. Про її смерть стало відомо восени минулого року. Через катування та стан тіла знадобилися декілька ДНК-експертиз, в тому числі й закордоном.

Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко. Тіло Рощиної Росія повернула в лютому.

"Її тіло повернуто в межах нещодавньої репатріації наприкінці лютого цього року. За допомогою ДНК-експертизи ідентифіковано її особу", - сказав Тимченко.

Як написав нардеп, голова парламентського комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин, тіло журналістки повернули в рамках обміну наприкінці лютого. Певний час потрібно було зберігати тишу, бо росіяни часто застосовують тактику підміну тіл і не було певності, що це саме Вікторія, сказав Юрчишин.

"Зважаючи на катування та стан тіла, родина Рощиної попросила не на одну, а на кілька ДНК-експертиз. Наскільки мені відомо, експертизи проводили не тільки в Україні, але й закордоном, аби запевнитися, що це точно Віка", - написав Юрчишин.

Вікторія Рощина: що відомо про зникнення та смерть

Українська журналістка Вікторія Рощина зникла 3 серпня 2023 року під час поїздки на окуповані Росією території. 27 липня 2023 року Рощина вирушила з України до Польщі й мала дістатися окупованих територій на сході України (через Росію) за три дні. У квітні 2024 року Росія вперше підтвердила, що незаконно утримує її.

10 жовтня 2024 року голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин повідомив, що батько Вікторії отримав повідомлення про смерть доньки, що сталася 19 вересня. За офіційною інформацією від російської влади, це сталося в процесі етапування з Таганрога до Москви.

Рощину мали повернути під час обміну, й те, що її переводили з Таганрога до Москви, це був етап підготовки до її звільнення. Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов підтверджував, що Рощину дійсно включили у списки на обмін полонених. З наступним обміном журналістка мала повернутися додому, в Україну, але не дожила.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube