Україні вдалось репатріювати воїнів, які загинули на п'яти напрямках фронту
У п'ятницю, 27 квітня, за результатами репатріаційних заходів в Україну повернули 140 полеглих військових. Більшість з них загинула на Донбасі. Після процедури ідентифікації тіла захисників віддадуть родинам для поховання.
Як повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, полеглих повернули завдяки взаємодії з Об’єднаним центром СБУ, МВС України, Секретаріатом уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин, ЗС України (ЦУ ЦВС), ГУ ДСНС України, іншими представниками структур Сектору безпеки та оборони України та за сприяння Міжнародного комітету Червоного Хреста.
Зокрема вдалося репатріювати Героїв:
"Збройні Сили України перевезуть репатрійовані тіла та останки до визначених державних установ. Представники правоохоронних органів та судово-медичні експерти встановлять особи загиблих", - йдеться у повідомленні.
Після ідентифікації тіла наших Оборонців передадуть родинам для гідного поховання. У Штабі висловили співчуття усім, хто втратив своїх близьких на війні.
Днями уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що сьогодні у полоні Росії перебувають близько 37 тисяч цивільних. На жаль, за його словами, цифри збільшуються. Щодо обміну військовополоненими, які знаходяться в РФ, Лубінець сказав, що Україна шукає країну, яка б могла бути посередником з РФ у цьому питанні.
Зараз Україна активно працює над звільненням своїх громадян з полону. Формула "всіх на всіх" є одним із пріоритетів української влади. Глобальний саміт миру, за словами керівника Офісу президента України Андрія Єрмака, має стати потужним інструментом тиску на Росію та сприяти досягненню цієї мети. Водночас очільник ГУР МО Кирило Буданов підтримує ідеї обміну полоненими за принципом "всіх на всіх", але вважає малоймовірною можливість переконати Росію погодитися на цей формат.
Нагадаємо, з російського полону звільнено вже 3135 українців і українок, але тих, хто все ще перебуває там - у рази більше. Зокрема, відомо про 900 азовців, які перебувають у неволі вже майже два роки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.