В українських військах нестача живої сили перед наступом РФ: через це мобілізовують медиків - FT

ЗСУ стикаються з дефіцитом живої сили, що змушує залучати медичних працівників на фронт

Медик, ЗСУ
Україна планує мобілізувати ще 160 тисяч осіб. Колаж: ілюстративний. Фото з відкритих джерел

Збройні Сили України очікують, що наступ російських військ найближчим часом посилиться. Військові аналітики вважають, що наступні місяці стануть критичним етапом у війні. Україна зіткнулась з нестачею у живій силі, зокрема в піхоті, через це доводиться мобілізовувати на фронт медиків.

Через очікування важких боїв на східному та південному фронті у найближчі тижні, Києву доводиться відправляти медичних працівників на фронт. Про це повідомив представник ЗСУ виданню Financial Times. Росіяни посилили атаки в останні місяці, через що оборона поступово "руйнується" через нестачу боєприпасів і живої сили. На кількох ділянках фронту Сили оборони зазнають безперервних російських авіаударів і наземних атак.

Командир артилерійського підрозділу поблизу Курахового у понеділок 11 листопада розповів виданню, що російські окупанти атакують "з трьох сторін". За його словами, підрозділ вже готовий відступити, проте відповідного наказу від Генерального штабу не надходило. Військовий аналітичний центр CDS оцінив, що до грудня 2024 року лінія фронту "ймовірно зрушиться на 30-35 км на захід від поточних позицій". 

За словами військових і аналітиків, яких цитує видання, найбільшою проблемою для України наразі залишається нестача живої сили, особливо піхоти. Генерал-майор Дмитро Марченко у жовтні заявляв, що солдати виснажені та не можуть утримувати позиції. 

"Генерал-майор Дмитро Марченко минулого місяця заявив, що східний фронт руйнується через нестачу боєприпасів і живої сили. За його словами, люди дуже виснажені, вони просто не можуть утримувати позиції", - зазначають у виданні.

Військовий аналітик і фахівець Міжнародного інституту стратегічних досліджень у Лондоні Франц-Стефан Гаді нещодавно заявив, що середній вік солдатів у різних українських бригадах перевищує 40 років. Також, за його словами, на фронті не спостерігається достатня кількість резервів та підкріплень. 

Нова хвиля мобілізації

Україна планує мобілізувати додаткові 160 тисяч військових з листопада по лютий. У Національній раді безпеки та оборони вважають, що це відновить боєздатність підрозділів на 85% від необхідної кількості. Проте військові експерти та високопосадовці висловлюють сумніви щодо цієї ідеї. 

"Більш реалістично очікувати мобілізації до 100 000 осіб. Це дозволить заповнити близько половини недостачі живої сили. Наразі деякі підрозділи укомплектовані лише на третину від необхідної кількості", - повідомляють у FT.

 Безстрокова служба ускладнює зусилля уряду залучити більше чоловіків до військової служби, заявляють українські командири. У виданні наголошують, що Київ обережно ставиться до прийняття закону про демобілізацію, оскільки це може призвести до "втечі солдатів". 

"Багато хлопців тепер сприймають мобілізацію як смертний вирок", - сказав один старший солдат, який приєднався до ЗСУ навесні 2022 року і не мав відпустки з того часу.

Два командира, які очолюють військові підрозділи на сході України, зазначили, що кваліфіковані кадри, включаючи медиків, дійсно були раніше направлені до піхоти. За їх словами, війна інколи вимагає таких кроків. Один з командирів заявив про випадки, коли йому доводилось відправляти своїх кухарів у окопи. 

Де брати піхоту?

Народна депутатка Мар'яна Безугла нещодавно запропонувала реформувати територіальні центри комплектування, залишивши їм лише рекрутингові функції. Адміністративні обов'язки вона пропонує передати ЦНАП. Це, за її словами, дозволить вивільнити до 50 тисяч військовослужбовців для зміцнення бойових підрозділів. За її словами, ані в Міністерстві оборони, ані в Генштабі ЗСУ не існує повноцінної фінансової аналітики щодо чисельності та витрат на особовий склад.

Також прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що в Україні почав функціонувати принцип "або працюй, або воюй". Його основа мета полягає в тому, що повістки, які були сформовані через систему "Оберіг", у першу чергу отримали ті військовозобов'язані, які не платять податки. За його словами, пріоритет у мобілізації сьогодні надається людям, які не працюють та є безробітними.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube