Сполучені Штати майже завершили постачання Києву стратегічних систем протиповітряної оборони, які зобов’язалися забезпечити на саміті НАТО
З моменту ухвалення Конгресом додаткового фінансування для України у квітні цього року США вилучили зі складів Міноборони озброєння на суму майже 3,7 мільярда доларів, щоб передати його в Києву. Наразі Америка вже поставила ЗСУ 83% обіцяних боєприпасів та 67% обіцяних засобів ППО. Також США мають можливість надати Україні озброєнь та спорядження ще на понад 9 млрд доларів.
Про це заявив на брифінгу речник Пентагону Пет Райдер. За його словами, в Україну вже доставили 83% критично важливих боєприпасів: артилерійські снаряди калібру 155 міліметрів, ракети GMLRS для систем HIMARS, ракети для Patriot та NASAMS, реактивні снаряди та інше.
"Ми також доставили 67% обіцяних інших спроможностей протиповітряної оборони, включаючи ракети до Stinger і HAWK, і виконали 60% наших зобов’язань щодо вогневих засобів, включаючи бомби малого діаметра та боєприпаси 105-мм калібру", - сказав Райдер.
За словами речника, Пентагон доставляє озброєння зі складів США протягом кількох днів або тижнів. Якщо якесь обладнання потребує ремонту, його оперативно відновлюють і відправляють в Україну.
"Разом із нашими союзниками та партнерами, ми майже завершили постачання стратегічних систем протиповітряної оборони, які ми зобов’язалися забезпечити на саміті НАТО", - сказав речник Пентагону.
Він уточнив, що станом на 12 листопада США мають можливість надати Україні озброєнь та спорядження ще на понад 9 млрд доларів. Зокрема, 7,1 млрд доларів доступні за програмою PDA, а ще 2,2 млрд доларів - за програмою USAI, яка передбачає замовлення озброєння у виробників.
"Ми продовжимо надавати допомогу та збираємось використати наявні кошти, щоб гарантувати, що Україна отримає все необхідне для стримування російської агресії та боротьби з нею", - сказав Райдер.
На початку листопада в міністерстві оборони США заявили, що Америка має намір використати до 20 січня 2025 року усі кошти, які зараз доступні для надання військової допомоги Україні. Мова йде про шість мільярдів доларів за двома програмами - програмою президентських повноважень (PDA) та ініціативою сприяння безпеці України (USAI). Україна отримає все це за три місяці. В Пентагоні кажуть, що нова адміністрація США після 20 січня буде працювати з Конгресом над формуванням політики щодо підтримки України в майбутньому.
В адміністрації Байдена неодноразово заявляли, що допомога Україні від США може зменшитися після виборів президента. Цей сценарій реалізується навіть у випадку перемоги Гарріс - а переміг Дональд Трамп, що ще гірше.
Нагадаємо, конгрес США виступає проти виділення нового пакета допомоги Україні найближчим часом. Цю ідею не підтримують республіканці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.